Reklama
Reklama

Od 0:2 do 2:2 i piękny gol Ricardinho. Tak wyglądały ostatnie derby przy al. Unii [wideo]

Czas < 1 min czytania
Od 0:2 do 2:2 i piękny gol Ricardinho. Tak wyglądały ostatnie derby przy al. Unii [wideo]

Ricardinho strzela pięknego gola, który dał ŁKS remis w derbach Łodzi (fot. Marian Zubrzycki)

Derby Łodzi to mecz inny niż wszystkie, o czym kibice ŁKS-u i Widzewa mieli okazję się już wielokrotnie przekonać. Tak było chociażby w marcu 2021 roku, kiedy to po raz ostatni ŁKS i Widzew zmierzyli się na stadionie przy al. Unii 2.

Słabszy(?) Widzew prowadził 2:0

Przypomnijmy, że przed marcowymi derbami ówczesny wicelider Fortuna 1 Ligi z Alei Unii Lubelskiej był o siedem miejsc wyżej od Widzewa i miał o 12 punktów więcej. Z łódzkiego duetu pierwszoligowców tylko ŁKS miał realną szansę na awans do PKO Ekstraklasy.

Reklama

Pierwsze derby w tamtym sezonie wygrał ŁKS. Rozpędzeni na początku sezonu podopieczni Wojciecha Stawowego zwyciężyli na stadionie rywala 2:0 dzięki golom Maksymiliana Rozwandowicza i Adriana Klimczaka.

Wydawało się więc, że ŁKS wykorzysta grę na własnym stadionie (chociaż wtedy mecz odbył się bez udziału publiczności) i ponownie pokona lokalnego rywala, przybliżając się ku PKO Ekstraklasie.

Reklama

Pierwsza połowa ułożyła się jednak po myśli widzewiaków. Piłkarze trenera Enkeleida Dobiego wyprowadzili dwa szybkie ciosy i po golach Krystiana Nowaka oraz Michaela Ameyawa prowadzili 2:0.

ŁKS faworytem derbów Łodzi?
Kuszący kurs na zwycięstwo Widzewa w NOBLEBET!

Reklama

Przewrotka Ricardinho i remis w derbach Łodzi

Po przerwie to jednak ŁKS przejął inicjatywę i szybko strzelił kontaktową bramkę – w 49. minucie Jakuba Wrąbla pokonał Pirulo. Przez kolejne 35 minut ŁKS „walił głową w widzewski mur”. W końcu błysk piłkarskiego geniuszu zaprezentował Ricardinho, który fantastycznym strzałem przewrotką strzelił gola na 2:2.

Reklama

Najciekawsze akcje 66. derbów Łodzi możecie obejrzeć poniżej. Decyzja, którą klubową telewizję wybierzecie, należy do Was.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama