Reklama
Reklama

Orzeł Łódź zaczął sezon od zwycięstwa

Czas < 1 min czytania
Orzeł Łódź zaczął sezon od zwycięstwa

Orzeł Łódź pokonał Aforti Start Gniezno (fot. Marian Zubrzycki)

W pierwszym meczu ligowym w tym roku Orzeł Łódź pewnie pokonał Unię Tarnów.

Reklama

Żużlowcy Orła mieli zainaugurować sezon w eWinner 1. Lidze tydzień temu, jednak mecz ze Startem Gniezno został odwołany z powodu wykrycia koronaworusa w zespole rywali. W drugiej kolejce na stadion przy ul. 6 Sierpnia przyjechała Unia Tarnów. W jej składzie jest Rohan Tungate, wcześniej przez kilka lat najlepszy lider łódzkiego zespołu. Nie pomogło to gościom, którzy przegrali z dobrze usposobionym Orłem.

Pierwsze trzy biegi zakończyły się remisowo i do dopiero w czwartym para Luke Becker i Jakub Sroka wygrała 4:2. W kolejnym było jeszcze lepiej, bowiem pierwszy na mecie był Becker, a drugi Norbert Kościuch. Po ósmym wyścigu, wygranym przez Unię 4:2, przewaga Orła stopniała do dwóch punktów (25:23), jednak od tej pory było już tylko lepiej, bo za chwilę Becker i Marcin Nowak zwyciężyli 5:1.

Reklama

Przed biegami nominowanymi Orzeł wygrywał 44:34 i tylko kataklizm mógł zabrać mu wygraną. W pierwszym z nich Artur Mroczka i Alexander Woentin pokonali 4:2 Nowaka i Kościucha, zaś ostatni wyścig wygrał Brady Kurz z Orła, który wyprzedził Tungate’a, a trzeci był inny łódzki żużlowiec Aleksandr Łoktajew i gospodarze zwyciężyli w meczu.

Orzeł Łódź – Unia Tarnów 50:40

Orzeł: Kurtz 13, Nowak 9, Łoktajew 9, Kościuch 8, Becker 7, Sroka 2, Dul 2, Pióro

Reklama

Unia: Tungate 16, Mroczka 8, Koza 8, Woentin 4, Rempała 3, Świercz 1

Żużel

Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Reklama