Reklama
Reklama

Paweł Zieliński nowym piłkarzem Widzewa

Czas < 1 min czytania
Paweł Zieliński nowym piłkarzem Widzewa

Paweł Zieliński Fot. http://miedzlegnica.eu/

Widzew dokonał drugiego tego lata transferu. Jego nowym piłkarzem został Paweł Zieliński.

Reklama

Zieliński to nominalny prawy obrońca, który w ostatnim sezonie występował w Miedzi Legnica. Rozegrał 33 mecze, w których strzelił dwa gole i zaliczył pięć asyst. Piłkarzem Miedzi Zieliński był przez cztery sezony, grał m.in. w ekstraklasie. Trafił do niej ze Śląska Wrocław. Na koncie ma 113 występów w ekstraklasie i 4 bramki.

Przygodę z piłką zaczynał w Orle Ząbkowice Śląskie. Następnie grał w juniorskich zespołach UKP Zielona Góra oraz Zagłębia Lubin. Jako senior debiutował we wspomnianym klubie z rodzinnych Ząbkowic Śląskich. Grał też w Bielawiance Bielawa oraz Ślęzie Wrocław, z której przeszedł do Śląska.

Reklama
Paweł Zieliński Fot. widzew.com

Zieliński może też występować po lewej stronie obrony oraz jako prawy pomocnik. Jego bratem jest Piotr, reprezentant Polski i włoskiego Napoli.

Nowy widzewiak, który niedługo skończy 31 lat, podpisał z łódzkim klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia w przypadku awansu do PKO Ekstraklasy. – Gdy dostałem propozycję z Widzewa, to nie było nawet chwili zwątpienia. Drugiej takiej szansy mogłoby nie być – powiedział Zieliński. – Przyszedłem tutaj z jasnym celem i mam zamiar go zrealizować. Z Miedzią udało mi się awansować do ekstraklasy. Zrobię wszystko, by tutaj też się udało. W niedalekiej przyszłości będziemy się wspólnie z kibicami bawić na fecie.

Reklama

Piłka nożna

Paweł ZielińskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama