Reklama
Reklama

PGE z Akademią Widzewa

Czas < 1 min czytania
PGE z Akademią Widzewa

Akademia Widzewa / Fot. Martyna Kowalska, widzew.com

PGE Polska Grupa Energetyczna w sezonie 2021/2022 nadal będzie wspierała Akademię Widzewa Łódź jako Partner Główny.

Reklama

PGE rozpoczęła współpracę z Akademią Widzewa w styczniu 2017 roku, kiedy oficjalnie została partnerem widzewskiej akademii. Od tego czasu logo PGE było eksponowane m.in. w oficjalnych kanałach komunikacyjnych Widzewa Łódź, w mediach społecznościowych Klubu oraz na koszulkach młodzieżowych drużyn Widzewa Łódź. W sezonie 2021/2022 współpraca jest kontynuowana, a PGE pozostało partnerem głównym Akademii.

– PGE od lat jest znanym i cenionym sponsorem sportu. W naszych działaniach łączymy strategię sponsoringu sportu z działalnością na rzecz lokalnych społeczności. Wspierane przez nas kluby i zawodnicy zdobywają najcenniejsze sportowe tytuły. Jednym z naszych priorytetów jest rozwój sportu dzieci i młodzieży, a Akademia Widzewa jest klubem oferującym wysoki poziom szkolenia dla swoich podopiecznych. Chcemy, aby młodzi adepci mogli rozwijać swoje pasje oraz mieli szanse na ciągły rozwój kariery sportowej – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Reklama

– Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, Akademia Widzewa to jeden z fundamentów, na którym chcemy opierać budowę silnego, profesjonalnego Klubu. Ostatnio wokół Akademii dzieje się dużo dobrego: rezerwy Widzewa z graczami młodzieżowymi wywalczyły awans do IV ligi, zespół U17 zagra w przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów, a kolejni wychowankowie Akademii, m.in. Mateusz Malec, Dawid Owczarek i Mateusz Ludwikowski, są włączani do kadry pierwszego zespołu rywalizującego w Fortuna 1 Lidze. Pokazuje to, że praca wykonywana w Akademii przynosi efekty, ale nie zapominamy, że sukcesy te nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie zaufanych, sprawdzonych partnerów. Liczymy, że wspólnie z PGE w nadchodzących rozgrywkach będziemy cieszyć się z kolejnych osiągnięć naszej uzdolnionej młodzieży – mówi Michał Rydz, wiceprezes Widzewa.

W sezonie 2021/2022 w Akademii Widzewa szkolić się będzie 160 młodych adeptów piłki nożnej w kilku kategoriach wiekowych, począwszy od zespołu U12.

Reklama

Piłka nożna

Akademia WidzewaPiłka młodzieżowaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama