Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsze zwycięstwo Budowlanych! Łodzianki wygrały w Pile

Czas < 1 min czytania
Pierwsze zwycięstwo Budowlanych! Łodzianki wygrały w Pile

Julia Nowicka Grot Budowlani Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w końcu się przełamały. Po serii porażek zawodniczki trenera Błażeja Krzyształowicza wygrały z PTPS-em Piła 3:0.

Reklama

Siatkarki z Łodzi do poniedziałkowego starcia zdążyły zostać pokonane przez Jokera Świecie, Developres SkyRes Rzeszów i DPD Legionovię Legionowo. Do meczu z PTPS-em Piła podchodziły więc z bilansem 0:3. W równie kiepskich nastrojach były pilanki, które w obecnym sezonie rozegrały 2 spotkania i oba przegrały. 

W pierwszej partii łodzianki szybko uzyskały kilka punktów przewagi i nie dały się dogonić gospodyniom aż do końca seta. Prym w ekipie Grot Budowlanych wiodła Zuzanna Górecka, która potrafiła napsuć krwi rywalkom zarówno zagrywką, jak i skutecznymi atakami. 

Reklama

Drugi set był bardzo wyrównany do stanu 13:14. Ostatecznie to gospodynie nie wytrzymały trudu walki cios za cios i popełniły dużo błędów w krótkim okresie, co pozwoliło Budowlanym wyjść na prowadzenie 2:0 w setach. 

W trzeciej partii łodzianki postawiły „kropkę nad i”, wygrywając 25:19 i całe spotkanie 3:0. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Anna Lewandowska, która skutecznym atakiem zakończyła poniedziałkowe spotkanie.

Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 21:25, 19:25)
MVP: Anna Lewandowska

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama