Reklama
Reklama
Reklama

Piłkarki TME SMS Łódź w jedenastce jesieni

Czas < 1 min czytania
Piłkarki TME SMS Łódź w jedenastce jesieni

ŁÓDŹ. 06..11.2021 PIŁKA NOŻNA KOBIET. EKSTRALIGA. UKS SMS LÓDŹ - AZS UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI KRAKÓW N/Z GABRIELA GRZYBOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Reklama

Dwie zawodniczki aktualnego wicemistrza Polski i wicelidera tabeli Ekstraligi Kobiet zostały docenione przez portal Łączy Nas Piłka i trafiły do najlepszej drużyny pierwszej części sezonu w piłkarskiej elicie.

Reklama

Niedosyt wicelidera, czyli żal straconych szans

Ekipa TME SMS Łódź może być umiarkowanie zadowolona z jesiennych zmagań ligowych. Drużyna zgodnie z oczekiwaniami znalazła się w najlepszej dwójce rozgrywek. Co więcej, rozbiła na wyjeździe aż 5:0 aktualnego lidera, czyli GKS Górnika Łęczna, ale… nieoczekiwanie przegrała aż 2 mecze z niżej notowanymi rywalami – u siebie z AZS-em UJ Kraków i na wyjeździe z APLG Gdańsk. 2 punkty straty do pierwszego miejsca to dystans do zniwelowania w trakcie jednej kolejki, ale szansa na zimowanie na czele tabeli była duża i na pewno jej szkoda.

Reklama

Indywidualne wyróżnienia łodzianek

Runda rewanżowa zapowiada się więc wyjątkowo ciekawie. Potencjał sportowy, jakim dysponuje trener Marek Chojnacki wydaje się być odpowiedni, by powalczyć o mistrzostwo Polski, a dobrą dyspozycję zawodniczek potwierdzają kolejne powołania do reprezentacji Polski. Dwie piłkarki TME SMS-u Łódź zostały również docenione przez należący do Polskiego Związku Piłki Nożnej portal Łączy Nas Piłka. W najlepszej drużynie jesieni w Ekstralidze Kobiet znalazły się: obrończyni Katarzyna Konat i pomocniczka Gabriela Grzybowska. Dla tej drugiej to kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie po powołaniu i debiucie w seniorskiej kadrze. Z kolei Konat od dawna znajduje się w ligowej czołówce i orbicie zainteresowań selekcjonerki – Niny Patalon.

Piłka nożna

Gabriela GrzybowskaKatarzyna Konatpiłka nożna kobietTME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama