Reklama
Reklama
Reklama

Playarena Łódź. „Bo nam w piłkę chce się grać” – startują zapisy do sezonu 2022/2023

Czas 2 min czytania
Playarena Łódź. „Bo nam w piłkę chce się grać” – startują zapisy do sezonu 2022/2023

Ruszają zapisy do nowego sezonu Playareny (fot. playarena.pl)

Od 15 lat organizatorzy Playareny Łódź skutecznie wyciągają łodzian na boiska osiedlowe i “Orliki”. Nadchodzący sezon będzie pod wieloma względami przełomowy. Nie zmieni się natomiast jedno: to są i zawsze będą rozgrywki dla tych, którym po prostu chce się grać w piłkę i rywalizować z najlepszymi nie tylko w swoim mieście, ale i w całej Polsce!

Rozgrywki playarena.pl to zupełnie inny poziom rywalizacji!

Kiedyś było prosto. Podwórkowa gra wyglądała mniej więcej tak: dzwoniłeś do kilkunastu kumpli. Wybieraliście datę, która pasuje wszystkim. Zbieraliście się na boisku, dzieliliście na dwie drużyny i jazda. Co tydzień w tych samych składach.

Reklama

– Wszyscy jednak kochamy rywalizację. Chcieliśmy czegoś więcej. Stworzyć drużynę. Wybrać jej nazwę, barwy, własny projekt herbu, z którym się utożsamiacie. Chcieliśmy rywalizacji o coś więcej, o ligowe punkty, o awans do wyższej lig, o bilety na turnieje, w których można zmierzyć się z drużynami z całej Polski. Rozgrywki playarena.pl pełne są takich pasjonatów jak Wy. Wynieśliśmy osiedlowe mecze “dzikich drużyn” na zupełnie inny poziom. Koniec z grą o “pietruchę”. Gramy o zapisanie się w historii dyscypliny sportu – mówią organizatorzy Playareny.

CZYTAJ TAKŻE >>> Playarena Łódź z przytupem zakończyła sezon 2021/2022 [ZDJĘCIA]

Reklama

Unikalny Puchar Mistrza Miasta!

Unikalny, jedyny w swoim rodzaju – taki jest puchar za Mistrzostwo Polski w piłce nożnej 6-osobowej.

– Zależało nam na tym, aby ten sam efekt uzyskać na poziomie miejskich rozgrywek. Projekt pucharu został stworzony w taki sposób, aby uchwycić w nim miejski charakter rozgrywek playarena.pl Stąd motyw wysokich budynków i „wyrastającego” pomiędzy nimi boiska. Takiego pucharu nie zdobędziesz nigdzie indziej! – wyjaśniają ambasadorowie Playareny.

Wypowiadamy wojnę walkowerom! Sezon 2022/2023 = dwie rundy!

Od kilku sezonów w niektórych miastach zauważalny jest narastający problem z walkowerami części drużyn, które w wybranej rundzie są mniej aktywne na boisku. Organizatorom rozgrywek nie podoba się fakt, że o ostatecznej kolejności w ligowej tabeli w skrajnych przypadkach potrafiły zdecydować walkowery.

Reklama

– Postanowiliśmy znaleźć systemowe rozwiązanie tego problemu. Rozbiliśmy płatność wpisowego na dwie rundy. W ten sposób unikniemy problemów z drużynami, które psują innym zabawę przez brak aktywności w jednej z rund. Wciąż mamy jeden sezon i jedną, sumaryczną tabelę ligową na koniec sezonu.

Ale to nie wszystko, bo zmiana ma jeszcze jeden cel.

– Nie oszukamy inflacji i wzrostu cen, który się z nią niestety wiąże. Chcemy jednak, aby każda drużyna mogła pozwolić sobie na wydatek związany z uczestnictwem w rozgrywkach. Dzięki rozbiciu płatności na dwie raty, efekty inflacji możemy znacznie ograniczyć.

Runda jesienna:
Zapisy: 5.07-15.08.2022
Gramy (terminarz tygodniowy): 1.09.-30.11.2022

Runda wiosenna:
Zapisy: 1.01.-14.02.2023
Gramy (terminarz tygodniowy): 1.03.-30.06.2023

CZYTAJ TAKŻE >>> Łodzianie mistrzami Polski! Dwie łódzkie ekipy w najlepszej czwórce 

Reklama

Piłka nożna

Playarena Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama