Reklama
Reklama

Podsumowanie (kawałka) kolejki Fortuna 1. Ligi

Czas < 1 min czytania
Podsumowanie (kawałka) kolejki Fortuna 1. Ligi

LODZ.05.09.2021 PILKA NOZNA. FORTONA I LIGA. LKS LODZ - RESOVIA RZESZOW N/Z PIRULO, JAROSLAW ADAMSKI FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Trudno podsumować 7. kolejkę Fortuna 1. Ligi skoro rozegrano tylko pięć spotkań. Ale w nich było ciekawie.

Reklama

Hitem kolejki był piątkowy pojedynek w Kielcach, gdzie lider Korona podejmował Miedź Legnica. Korona wcześniej wygrała wszystkie sześć spotkań, Miedź jeszcze nie przegrała. I tak zostało, bo padł bezbramkowy remis.

Żadnego z pięciu spotkań nie wygrali gospodarze. GKS 1962 Jastrzębie przegrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, a zwycięskiego gola w 83. minucie strzelił znany z Widzewa Konrad Gutowski.

Reklama

Zagłębie Sosnowiec podzieliło się punktami ze Skrą Częstochowa.

Porażka ŁKS-u, remis Widzewa

Oczywiście – o czym pisaliśmy – grały też nasze drużyny. ŁKS wysoko przegrał z Resovią i to bez wątpienia wstydliwy wynik. Z kolei Widzew zremisował po raz pierwszy w sezonie. W Opolu podzielił się punktami z Odrą. Tym samym widzewiacy nie wykorzystali okazji, by zbliżyć się na jeden punkt do Korony. Zespół z Kielc ma 19 punktów. Widzew – 16. Trzecia jest Miedź – 15, czwarte Podbeskidzie – 12, piąty – ŁKS.

Mecze Górnika Polkowice ze Stomilem Olsztyn, GKS-u Tychy z Chrobrym Głogów, Puszczy Niepołomice z Sandecją Nowy Sącz i GKS-u Katowice z Arką Gdynia zostały przełożone ze względu na powołania piłkarzy do młodzieżowych reprezentacji Polski. Widzew nie skorzystał z takiej możliwości.

Reklama

W tym tygodniu nie wybieramy gola kolejki spośród piłkarzy naszych drużyn, bo oczywiście żadna nie padła. Bohatera też trudno wybrać. W ŁKS-ie zawiedli prawie wszyscy, w Widzewie wyróżnił się Jakub Wrąbel.

W piątek drużyna z al. Piłsudskiego 138 zmierzy się w Łodzi z GKS-em Katowice. ŁKS z kolei w sobotę zagra na wyjeździe z Miedzią.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0

Reklama

Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 0:0

ŁKS – Resovia Rzeszów 0:3

GKS 1962 Jastrzębie – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1

Reklama

Odra Opole – Widzew 0:0

Piłka nożna

Fortuna 1 LigaŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama