Reklama
Reklama

Policja zatrzymała bandytów, który bili piłkarzy Widzewa

Czas < 1 min czytania
Policja zatrzymała bandytów, który bili piłkarzy Widzewa

Chuligan w rękach policji Fot. Materiały policji

Dwaj chuligani, którzy rok temu wbiegli na boisko po meczu Widzewa ze Zniczem Pruszków, zostali zatrzymani przez policję. Jeden z nich miał uderzyć piłkarza.

Reklama

25 lipca 2020 roku jest niechlubną datą w historii Widzewa. Po meczu ze Zniczem, przegranym przez łódzką drużynę 0:1, doszło do zamieszek na boisku. Mimo że widzewiacy awansowali do pierwszej ligi, chuligani, a właściwie bandyci, wbiegli na boisko i zaczęli szarpać zawodników. Dwaj z nich – Adam Radwański i Robert Prochownik – zostali nawet pobici.

Łódzka policja poinformowała, że kolejni dwaj uczestnicy zajść. zostali zatrzymani. Według informacji, „zabezpieczono szereg materiałów dowodowych, między innymi nagrania z kamer, na których widać było jak część z pseudokibiców po wbiegnięciu na murawę atakuje piłkarzy. W ustaleniu personaliów podejrzewanych kryminalnym pomogła dobra znajomość środowiska pseudokibiców”.  Dotąd w ręce policji wpadło 32 pseudokibiców. Teraz dołączyło do nich dwóch kolejnych: mieszkający w Łodzi 31-latek „odpowie za zakłócanie przebiegu imprezy oraz naruszenie nietykalności cielesnej, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 17-latek za wbiegnięcie na murawę i uszkodzenie ciała, odpowie przed sądem dla nieletnich”. 

Reklama

Według komunikatu policji, to nie koniec zatrzymań.

Piłka nożna

policjaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama