Reklama
Reklama

Prezes Widzewa prosi o cierpliwość

Czas 2 min czytania
Prezes Widzewa prosi o cierpliwość

Trening Widzewa

Za dwa dni piłkarze Widzewa wznowią treningi. W jakim składzie? To wciąż niewiadoma.

Reklama

Już w niedzielę piłkarze wicelidera Fortuna 1. Ligo rozpoczną przygotowania do wiosennego etapu rozgrywek. Po kilku tygodniach treningów, obozie przygotowawczym w Turcji i dziewięciu sparingach, w weekend 26-27 lutego widzewiacy rozpoczną ligę. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała kadra łódzkiej drużyny. Póki co nikt z niej nie odszedł i nikt do niej nie dołączył i na razie nie zapowiada się na jakieś poważne ruchy.

Szefowie Widzewa i osoby odpowiedzialne za pion sportowy w klubie zapowiadali dwa, może trzy transfery. Nie zapowiada się jednak na to, by ktoś nowy w niedzielę rozpoczął treningi.

Reklama

Nie ma też konkretnych ofert dla piłkarzy wystawionych na listę transferową. Prawdopodobne jest, że Filip Becht, Michał Grudniewski, Patryk Mucha, Abdul Aziz Tetteh i Paweł Tomczyk zostaną w Widzewie do końca sezonu. Po prostu mają ważne kontrakty. Inna sprawa, że chociaż trener Janusz Niedźwiedź jasno zadeklarował, że nie są to zawodnicy, na których chce stawiać, to trzeba cały czas pamiętać o pandemii. Należy liczyć się z tym, że wiosną któryś z piłkarzy (najpewniej nie jeden) zakazi się koronawirusem. Tak jest w wielu klubach w całej Europie. Nie jest więc wykluczone, że gracze wystawieni na listę transferową jeszcze się przydadzą. Oczywiście wciąż możliwe jest też ich odejście.

Kibice pytają o transfery Widzewa

Niektórzy kibice niecierpliwią się, chcieliby aby Widzew ogłosił już jakieś wzmocnienia, chociaż trzeba przyznać, że w tym roku jest wyjątkowo spokojnie. Większość fanów czerwono-biało-czerwonych, co widać np. na Twitterze, rozumie, że w klubie nie szaleją na rynku transferowym. Do wszystkich w czwartek napisał Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa:

Reklama

„Wiemy w klubie, że czekacie na transfery, ale wszyscy pracujemy nad tym, by w trakcie rozmów zawsze zabezpieczyć interes Widzewa, który staramy się budować „z głową” i według założonej wcześniej strategii. Trzymajcie kciuki za dalsze rozmowy” – zaapelował.

Reklama
Mateusz Dróżdż.

W niedzielę widzewiacy wznawiają treningi – na początek będą oczywiście wszystkie rutynowe badania i pomiary – a w przyszłą sobotę rozegrają już dwa sparingi: z Pogonią Grodzisk Mazowiecki i Siarką Tarnobrzeg. Zgrupowanie w Turcji rozpocznie się 8 lutego i wtedy kadra miałaby już zostać skompletowana. Zapowiadał to niedawno prezes Widzewa.

Piłka nożna

Mateusz DróżdżWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama