Reklama
Reklama

Próba generalna Widzewa

Czas < 1 min czytania
Próba generalna Widzewa

Wisła Płock - Widzew 0:2/widzew.com Marcin Bryja

Na tydzień przed startem ligi Widzew zmierzy się z Pogonią Grodzisk Wielkopolski.

Reklama

W niedzielę 1 sierpnia Widzew rozpocznie rywalizację w Fortuna 1. Lidze meczem z Sandecją Nowy Sącz na swoim stadionie. Nieco ponad tydzień wcześniej na tym samym obiekcie czeka go próba generalna przed ligą. To już ostatni sparing przed ligą.

W meczu z beniaminkiem drugiej ligi trener Janusz Niedźwiedź najpewniej wystawi skład, który zacznie też spotkanie z Sandecją.

Reklama

Oczywiście zagrać nie mogą – w obu meczach – Karol Czubak, Przemysław Kita i Patryk Mucha, którzy są na różnych etapach rehabilitacji po urazach, ale jeszcze muszą poczekać na to, by wybiec na boisko.

Jaki skład Widzewa?

Oszczędzani są jeszcze Daniel Tanżyna i Juliusz Letniowski, ale im już nic nie dolega i odrabiają zaległości treningowe. Z tym pierwszym nie trzeba się śpieszyć, bo w kadrze są jeszcze trzej inni środkowi obrońcy, m.in. nowy Tomasz Dejewski.

Na pewno przydałby się Letniowski, bo to ofensywny pomocnik, który kreowany jest na lidera drugiej linii. Pomoc będzie miał klasową, bo do Marka Hanouska dołączył Abdul-Aziz Tetteh i nic nie stoi na przeszkodzie, by oni zagrali w próbie generalnej. Ghańczyk jest po badaniach, które wyszły dobrze. Jeszcze w Turcji występował w sparingach, więc mamy nadzieję, że jest forma.

Reklama

Pozostali piłkarze są gotowi do gry i walki o skład, którego na tę chwilę nie da się jeszcze raczej wytypować. Ciekawe, czy trener Niedźwiedź wie już, w jakim składzie jego Widzew zacznie ligę.

Sparing Widzewa bez kibiców

Sparing z Pogonią niestety będzie zamknięty dla kibiców. Nie będzie też żadnej transmisji z niego. Wygląda więc na to, że nowy trener łodzian naprawdę będzie testował ostatecznie ustawienie i taktykę na inaugurację.

Początek spotkania w samo południe.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama