Reklama
Reklama

Radaszkiewicz i Koprowski najlepsi – oceny piłkarzy ŁKS-u

Czas 2 min czytania
Radaszkiewicz i Koprowski najlepsi – oceny piłkarzy ŁKS-u

fot. Marian Zubrzycki

Zawodnicy, którzy kilka miesięcy temu grali w rezerwach, wygrali ŁKS-owi mecz z Arką. Oto oceny piłkarzy.

Reklama

Marek Kozioł – 4

Nie miał dużo pracy, bo piłkarze Arki głównie strzelali obok bramki. Kilka razy ratował go Oskar Koprowski i raz poprzeczka. Do oceny wyjściowej dodajemy jeden punkt, bo mniej więcej w 80. minucie meczu doznał kontuzji biodra, ale ze względu na wykorzystane zmiany, nie mógł zejść z boiska. Mimo przeciwności losu udało mu się zachować czyste konto.

Adrian Klimczak – 2+

Dopóki ŁKS grał w jedenastu, jego występ był przeciętny, ale nienajgorszy. Po tym jak łodzianie stracili Macieja Dąbrowskiego i musieli się bronić, jego straty napędzały ofensywę drużyny z Gdyni.

Reklama

Oskar Koprowski – 5

Najpewniejszy punkt łódzkiej defensywy. Nie popełnił żadnego błędu, a wiele sytuacji uratował. W pierwszej połowie zdjął piłkę z nogi strzelającego zawodnika Arki. Nie tylko był nie do przejścia, ale też asystował Maciejowi Radaszkiewiczowi przy bramce. Dzięki jego postawie ŁKS wygrał mecz.

Reklama

Maciej Dąbrowski – 3-

Zaliczył kilka strat, sprokurował karnego, ale na szczęście wcześniej był spalony i dostał dwie żółte kartki. Mimo wszystko nie był to tragiczny występ doświadczonego stopera, bo kilka razy zażegnywał groźne sytuacje w zarodku.

Reklama

Mateusz Bąkowicz – 4-

Jak zwykle grał bardzo ambitnie, dobrze radził sobie w defensywie, ale niewiele pomagał w ofensywie. Skrzydłowi Arki szybko przestali atakować jego stroną.

Maksymilian Rozwandowicz – 3

Bardzo słaba pierwsza połowa. Sam prokurował groźne sytuacje pod polem karnym ełkaesiaków. W drugiej grał nieco pewniej w defensywie, ale bardzo źle radził sobie z wyprowadzaniem piłki.

Mikkel Rygaard – 3

Nie błyszczał w ofensywie, często notował straty i zupełnie nie dogadywał się z Pirulo, ale za to po raz pierwszy pracował sporo w defensywie. Nie zagrał ani tak słabo jak na początku rundy, ani tak dobrze jak z Sosnowcem stąd ocena wyjściowa.

Reklama

Antonio Dominguez – 2

Nie może wrócić do formy sprzed kontuzji, wygląda jakby był źle przygotowany motorycznie, bo nie ma siły biegać. Zmarnował karnego, który mógł uspokoić grę łodzian.

Maciej Wolski – 3+

Bardzo dobre 45. minut skrzydłowego ŁKS-u. Walczył o każdą piłkę, szukał kolegów świetnymi podaniami, wracał do defensywy i pomagał Klimczakowi. Na drugą połowę nie wyszedł, bo doznał kontuzji. Na szczęście to tylko stłuczenie.

Pirulo – 2

Widać, że Hiszpan jest sfrustrowany i prawdopodobnie przez to gra źle. Przez pierwsze 20 minut meczu praktycznie nie dotykał piłki, później przeprowadził kilka indywidualnych akcji i to tyle z jego występu. Ciekawe co gryzie Pirula?

Reklama

Maciej Radaszkiewicz – 5

Musiał zejść w 85, minucie, bo – jak mówił trener Vicuna – dał z siebie wszystko. To prawda. Przesunięty z rezerw napastnik nie ma techniki Pirulo, ani zmysłu do gry Domingueza, ale ma ambicję i walczy o każdą piłkę. Jest szybki więc łatwo urywa się obrońcom., tak jak przy trafieniu w pierwszej połowie. Jego gol dał ŁKS-owi trzy punkty.

Ricardinho – 2-

Nie chciało mu się grać. Oddał jeden strzał na bramkę i to tyle. Po meczu kibice ironicznie pytali, czy na pewno był na boisku.

Jakub Tosik, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga

Grali za krótko żeby oceniać.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama