Reklama
Reklama

Reprezentacja Łodzi zdobyłaby medal?

Czas 2 min czytania
Reprezentacja Łodzi zdobyłaby medal?

LODZ. 06.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - LKS COMMERCECON LODZ N/Z VERONICA JONES-PERRY, MARTYNA LAZOWSKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

W reprezentacji Polski zagrają siatkarki ŁKS-u Commercecon i Grota Budowalnych. Czy drużyna złożona z łodzianek wywalczyłaby medal?

Stefano Lavarini, nowy trener kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce podał kadrę, która weźmie udział w Lidze Narodów. Jak sam mówi, z powołanych zawodniczek chce stworzyć trzon drużyny narodowej, która weźmie udział w mistrzostwach świata. – Z tych siatkarek będę wybierał skład na każdy mecz Ligi Narodów, ale drzwi do mojej reprezentacji nie są zamknięte. Tauron Liga dostarcza mi dużo informacji o siatkarkach, ale z tej grupy chcemy budować fundament nowej reprezentacji, która weźmie udział w przygotowaniach do mistrzostw świata – powiedział Lavarini.

Reklama

Najmocniejsza reprezentacja Łodzi

W kadrze znalazło się miejsce dla trzech siatkarek ŁKS-u Commercecon i czterech Budowalnych. Nic dziwnego, bo oba zespoły walczą o złoty medal Tauron Ligi, a powołane zawodniczki, w większości stanowią o sile łódzkich zespołów. Lavarini powołał: Zuzannę Górecką, Monikę Fedusio, Paulinę Damaske i Justynę Łysiak z Budowlanych, oraz Klaudię Alagierską, Kamilę Witkowską i Julitę Piasecką z ŁKS-u.

Łódzkie kluby wysłały na kadrę bardzo mocne zawodniczki. Fedusio, jest jedną z najlepszych siatkarek Grota Budowlanych. Przyjmująca stanowi o sile zespołu i bierze na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów. W meczu z Pałacem Bydgoszcz zdobyła 24 punkty. Alagierska i Witkowska stworzyły najmocniejszą parę środkowych w lidze, ale rezerwowa Joanna Pacak w niczym im nie ustępuje, a w pewnych elementach gry jest nawet lepsza od reprezentantek Polski.

Reklama

To nie wszystko, bo według pogłosek Alessandro Chiappini ma zostać trenerem ŁKS-u w następnym sezonie. Włoch, który niedawno uzyskał polskie obywatelstwo jako jeden z czterech kandydatów przeszedł wstępną selekcję przy wyborze trenera kadry narodowej. Jeżeli poprowadzi ŁKS, najprawdopodobniej do drużyny dołączy Aleksandra Gryka. Środkowa jest jedną z najlepszych zawodniczek na tej pozycji. Z łódzkim klubem prawdopodobnie pożegna się Martyna Grajber. Wielu kibiców było zdziwionych brakiem powołania byłej kapitan Chemika Police ale zastąpi ją Górecka, która podobnie jak ełkaesianka świetnie spisuje się w defensywie. Według naszych informacji, przyjmująca w następnym sezonie zagra w ŁKS-ie. Klub z al. Unii opuści Pietra Jukoski. Brazylijka wraca do swojej ojczyzny i zagra w Fluminense FC. ŁKS stara się również o Oliwię Różański, ale Amerykanka z polskim paszportem ma również inne oferty.

Czy reprezentacja Łodzi wywalczyłaby medal?

Już niedługo rozpocznie się Liga Narodów. Od 31 maja do 5 czerwca Polki zagrają w USA, potem na Filipinach, a turniej zakończą w Bułgarii. Siatkarki będą rywalizowały z Kanadą, Brazylią, Koreą Południową, Niemcami, Tajlandią, Japonią, USA, Belgią, Włochami, Bułgarią, Dominikaną i Chinami. Czy reprezentacja Łodzi wywalczyłaby pierwsze miejsce?

Reklama

Prawdopodobnie tak. Skład złożony z siatkarek urodzonych w województwie łódzkim, albo grających w Łodzi jest bardzo mocny. Chociaż wśród powołanych nie ma rozgrywającej związanej z naszym regionem, resztę pozycji mogą zająć łodzianki, Rolę atakującej możne pełnić urodzona w Łasku, Malwina Smarzek, albo pochodząca z Turowa, Magdalena Stysiak. Przyjmującymi mogłyby być Monika Fedusio i Zuzanna Górecka. Rolę środkowych pełniłyby ełkasianki Klaudia Alagierska i Kamila Witkowska. Reprezentacja Łodzi nie musiałaby martwić się o libero, bo na tej pozycji może zagrać Justyna Łysiak zawodniczka Budowalnych.

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon Łódź

Dodaj komentarz

Reklama