Reklama
Reklama

Schodami po medal. W Łodzi rusza nowy cykl imprez biegowych

Czas < 1 min czytania
Schodami po medal. W Łodzi rusza nowy cykl imprez biegowych
Do kalendarza łódzkich wydarzeń sportowych dołączyła nowa, nietypowa impreza. Globitel Tower Run to cykl trzech biegów… po schodach łódzkich wysokościowców. Pierwsze zawody zaplanowano na połowę czerwca.

Globitel Tower Run to wspólne przedsięwzięcie Jarka Piechoty, pochodzącego z Łodzi lekkoatlety, który od 20 lat trenuje bieganie po schodach oraz łódzkiej firmy telekomunikacyjnej Globitel. W skład cyklu wejdą trzy biegi – pierwszy z nich zaplanowano na niedzielę 12 czerwca (start o 14:00), a kolejne na 24 września oraz 20 listopada. Pierwszy bieg odbędzie się wewnątrz jednego z najstarszych łódzkich wysokościowców – wybudowanego w 1978 roku budynku na rogu ulic Piłsudskiego i Sienkiewicza znanego jako Orion Tower. Lokalizacje dwóch kolejnych zawodów nie zostały jeszcze ujawnione – wiadomo jedynie, że drugi bieg będzie prowadził po 264 schodach na 11. piętro, a trzeci – po 421 schodach na 19. piętro.

Reklama

Globitel Tower Run. Schodami po medale

W każdym biegu zawodnicy będą startować w grupach mężczyzn i kobiet, a ruszać na trasę będą zgodnie z kolejnością nadanych numerów startowych. Swój udział w zawodach potwierdził m.in. Piotr Łobodziński, sześciokrotny mistrz Polski w bieganiu po schodach oraz mistrz świata z 2015 roku. Na najszybszych czekają nagrody rzeczowe oraz vouchery. -Mamy nadzieję, że Globitel Tower Run przyciągnie wszystkich – nowicjuszy, pasjonatów biegania, ale również zawodowych towerrunerów. Jesteśmy przekonani, że 150 numerów startowych błyskawicznie znajdzie swoich właścicieli – nie kryje entuzjazmu Piechota.

Cykl Globitel Tower Run ma charakter otwarty – do udziału w nim może więc zgłosić się każdy, kto chce sprawdzić się w tej nietypowej dyscyplinie sportu. Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie internetowej https://globiteltowerrun.pl/.

Reklama

AktywnośćInne sporty

aktywnośćBieganieGlobitel Tower Runtowerrunning

Komentowanie zablokowane

Reklama