Reklama
Reklama

Sportowcy przygotowują charytatywne pierniki

Czas < 1 min czytania
Sportowcy przygotowują charytatywne pierniki

Józef Młynarczyk i Euzebiusz Smolarek z magicznymi piernikami / fot. materiały prasowe

W akcji Magiczne Pierniki udział wzięli między innymi piłkarze Widzewa i ŁKS-u. Ale nie tylko, bo swoje pierniki przyozdobili też między innymi Hanna Zdanowska i Kamil Stoch.

Reklama

Po sukcesie ubiegłorocznej, premierowej edycji, projekt Magiczne Pierniki również w te święta będzie niósł pomoc najbardziej potrzebującym ludziom i zwierzętom. W ramach akcji znani, rozpoznawalni i lubiani ludzie z całej Polski (i nie tylko) ozdabiają i lukrują przygotowane przez organizatora pierniki. Te trafiają na licytacje internetowe, z których całkowity dochód zostanie przekazany Fundacjom: Dom w Łodzi oraz Niechciane Zapomniane – SOS dla Zwierząt. O wyborze docelowej fundacji decyduje zwycięzca danej licytacji.

Akcja wspierana jest przez Polski Związek Piłkarzy, który siedzibę ma w Łodzi, dlatego w jej udział zaangażowało się wielu sportowców, w tym piłkarze lokalnych klubów. Swoje pierniki (podobnie jak rok wcześniej) przygotowali przedstawiciele Widzewa i ŁKS-u, a także Euzebiusz Smolarek – prezes PZP i syn widzewskiej legendy, śp. Włodzimierza Smolarka oraz Marcin Zając – wiceprezes PZP i były piłkarz czerwono-biało-czerwonych. Kibice sportowi zainteresować powinni się również piernikiem ozdobionym przez Józefa Młynarczyka, brązowego medalistę piłkarskich mistrzostw świata i zdobywcę Pucharu Mistrzów z FC Porto, który na szerokie piłkarskie wody wypływał w Widzewie.

Reklama

Ale swój prywatny czas na stworzenie niepowtarzalnych pierników poświęcili również między innymi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, mistrz olimpijski i świata w skokach narciarskich Kamil Stoch, trzykrotny medalista mistrzostw świata w piłkę ręczną Sławomir Szmal, zawodnicy MMA Marcin Tybura i Paweł Pawlak, a także aktorzy, muzycy i dziennikarze. Wszystkie aukcje znaleźć można na facebookowym profilu Magiczne Pierniki. Zachęcamy do udziału w akcji!

Reklama

Inne sportyKoszykówkaPiłka nożna

Euzebiusz Smolarekhanna zdanowskaJózef MłynarczykŁKS ŁódźPolski Związek PiłkarzyWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama