Reklama
Reklama

Startuje Łódzka Liga Unihokeja. Zagrają najmłodsi

Czas < 1 min czytania
Startuje Łódzka Liga Unihokeja. Zagrają najmłodsi

AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź / fot. Bina Bi

W niedzielę 24 października rozegrany zostanie turniej unihokeja dla młodzików i dzieci zorganizowany przez Łódzki Okręgowy Związek Unihokeja.

Reklama

Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe – młodzik (rocznik 2009 i młodsi) oraz dzieci (rocznik 2011 i młodsi). W pierwszej z nich wystąpią: SP Góra Św. Małgorzaty, UKS Trolik Opole, UKS Nowa Łódź I, UKS Nowa Łódź II, UKS Dziewiątka Sieradz I i UKS Dziewiątka Sieradz II. Wśród dzieci o końcowy triumf rywalizować będą z kolei: UKS Nowa Łódź, UKS Dziewiątka Sieradz, SP Góra Św. Małgorzaty i UKS Trolik Opole.

Turniej, który zorganizowany zostanie się w łódzkiej hali Anilana, stanowi pierwsze zawody składające się na Łódzką Ligę Unihokeja – nowy cykl rywalizacji unihokejowej, działający pod kierownictwem Łódzkiego Okręgowego Związku Unihokeja. W planach jest przeprowadzenie od 3 do 5 tego typu turniejów, które uznane zostaną jednocześnie za eliminacje do finałów mistrzostw Polski zaplanowanych na maj 2022 roku.

Reklama

Reprezentanci makroregionu łódzkiego zmierzą się w przyszłym roku w walce o medale na szczeblu ogólnopolskim z najlepszymi drużynami z pozostałych lig m.in. mazowieckiej, pomorskiej, wielopolskiej oraz podkarpackiej. Makroregion łódzki powstał na mocy uchwały podjętej przez Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Unihokeja w sierpniu 2021 roku. Do tej pory łódzkie drużyny podlegały pod makroregion mazowiecki.

Zachęcamy wszystkich do wybrania się w niedzielę do Anilany i kibicowania młodym unihokeistom, a także do rozpoczęcia swojej przygody z tym coraz popularniejszym w kraju i w Łodzi sporcie.

Reklama
Reklama

AktywnośćInne sporty

Grot Anilana Łódźunihokej

Dodaj komentarz

Reklama