Statystycznie o derbach Łodzi. Trener-dentysta, październikowe remisy i Vicuña w roli pioniera [CZĘŚĆ I]

65. derby Łodzi, fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Reklama


Czas < 1 min czytania

Ilu piłkarzy ŁKS-u pochodzi z województwo łódzkiego? Jakie były wyniki derbów Łodzi rozgrywanych w październiku? I wreszcie co wspólnego z meczami Widzewa i ŁKS-u może mieć… atlas zwierząt? Oto pierwsza część naszego subiektywnego przeglądu derbowych statystyk i ciekawostek!

  • 1. W niedzielę Widzew i ŁKS zmierzą się po raz 67. w oficjalnym meczu ligowym. Zawodnicy klubów z al. Piłsudskiego i al. Unii rywalizowali ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej 56 razy, a ośmiokrotnie mierzyli się na jej zapleczu. Dwa mecze derbowe rozegrano w trzeciej lidze. 27 razy derby Łodzi wygrał Widzew, trzynastokrotnie lepszy okazywał się ŁKS, a 26 spotkań zakończyło się remisami.
  • 2. Sześć z 66 dotychczasowych derbów rozegrano w październiku. Aż cztery spośród sześciu spotkań zakończyło się remisem – dwa razy po 0:0 (w latach 1976 oraz 2007) i dwa razy po 2:2 (2005, 2016). Raz w październikowych derbach wygrał Widzew (3:2 w 1999 roku), a raz ŁKS (1:0 w roku 2011).
  • 3. Tylko raz w historii zdarzyło się, że piłkarze Widzewa i ŁKS-u rywalizowali ze sobą 24 października. Zdarzyło się to w 10. kolejce I ligi sezonu 1976/1977, a spotkanie rozgrywane na stadionie Widzewa zakończyło się bezbramkowym remisem. Po boisku biegali wówczas m.in. Zbigniew Boniek, Paweł Janas, Andrzej Pyrdoł i Tadeusz Błachno (Widzew), a także Jan Tomaszewski, Marek Dziuba, Jerzy Sadek i Mirosław Bulzacki (ŁKS).

CZYTAJ DALEJ NA DERBYŁODZI.PL

Reklama

Piłka nożna

derby ŁodziŁKS ŁódźWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz