Reklama
Reklama

Tego jeszcze nie było. Zaczyna się derbowy maraton

Czas 2 min czytania
Tego jeszcze nie było. Zaczyna się derbowy maraton

LODZ. 24.04.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON I LIGA. LKS COMMERCECON LODZ - DEVELOPRES BELLA DOLINA RZESZOW NZ. JOANNA PACAK, JULITA PIASECKA, ROBERTA RATZKE, PAULINA MAJ-ERWARDT, VERONICA JONES-PERRY FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/

Które derby są ważniejsze? ŁKS-u Commercecon z Budowlanymi, czy piłkarskiego ŁKS-u z Widzewem?

Niektórzy kibice ŁKS-u niedzielny mecz z Budowalnymi traktują jako przystawkę przed wtorkowymi derbami z Widzewem. To błąd. Od 2019 roku łódzkie siatkarki nie grały między sobą tak ważnego spotkania. Przez to, że z rozgrywek europejskich wykluczone zostały rosyjskie kluby, trzecie miejsce prawdopodobnie pozwoli na udział w lidze mistrzyń.

Reklama

Budowlani na europejskie puchary czekają od sezonu 2019/2020. ŁKS gra w nich przez pięć lat z rzędu, ale po ostatniej porażce w Pucharze CEV, na pewno chciałby udowodnić, że pasuje do europejskiej siatkówki.

Bilety na siatkarskie derby Łodzi dostępne na stronie internetowej i w kasie

Reklama

Trenerzy nastawieni bojowo

–  Nastawiamy się bojowo. Przede wszystkim wiemy, o co gramy. To medal mistrzostw Polski, nieistotne już z jakiego kruszcu. – Powiedziałem, że musimy jak najszybciej zresetować głowy, odpocząć mentalnie i przede wszystkim, że mamy jeszcze jedną ważną rzecz do wykonania – zdobycie brązowego medalu. Nasza praca w tym sezonie się jeszcze nie skończyła, mamy do zdobycia medal mistrzostw Polski  – zapowiada Michał Cichy, trener ŁKS-u Commercecon.

–  To będą już kilkunaste derby pomiędzy nami. Będzie oczywiście jakiś dodatkowy dreszczyk, to bardzo fajna sprawa, że dwie drużyny z tego samego miasta rywalizują między sobą o najwyższe cele. Skupiam się jednak przede wszystkim na tym, by moja drużyna jak najlepiej funkcjonowała w kontekście walki o brązowy medal. Sezon nie jest jednak jeszcze stracony, bo jeśli zakończymy go sukcesem i medalem, to będziemy mogli mówić o osiągnięciu sukcesu – uważa Maciej Biernat, trener Grot Budowalnych.

Reklama

forBET dla kibiców ŁKS-u i nie tylko

Oficjalny sponsor piłkarzy ŁKS-u, firma forBET przygotowała ciekawy zakład. Można postawić na zwycięstwo ŁKS-u Commercecon w niedzielę i zwycięstwo piłkarskiej sekcji we wtorek. Kurs na takie wydarzenie to 3.60. Dla tych, którzy nie sympatyzują z klubem z al. Unii 2 również znajdzie się coś ciekawego. Dwie porażki ŁKS-u rozliczone zostaną po kursie 12.

Reklama

Zakłady w forBET można postawić tutaj

ŁKS Commercecon – Grot Budowlani Łódź

1 maja, niedziela, godzina 17:30

Reklama

Piłka nożnaSiatkówka

Grot Budowlani ŁódźŁKS Commercecon ŁódźŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama