Reklama
Reklama

TME SMS Łódź rozpoczyna nowy sezon

Czas 2 min czytania
TME SMS Łódź rozpoczyna nowy sezon

Piłkarki TME SMS Łódź już w sobotę 14 sierpnia rozpoczną sezon Ekstraligi Kobiet.

Reklama

Piłkarki TME SMS Łódź już w sobotę 14 sierpnia rozpoczną sezon Ekstraligi Kobiet. Na rynku Manufaktury zorganizowano specjalny briefing prasowy połączony z prezentacją zawodniczek. Po raz pierwszy pokazano również stroje, w których piłkarki TME SMS Łódź będą występowały w rozgrywkach 2021/22. Sponsorem Tytularnym pozostała łódzka firma TME, a wśród sponsorów drużyny jest także firma Pamso. 

Na specjalnie ustawionej scenie głos zabrał Andrzej Kuczyński, członek zarządu ds. operacyjnych TME. – Jako firma TME przedłużyliśmy współpracę z klubem, zwiększając nasze zaangażowanie, co bardzo nas cieszy. Dwa sezony temu chcieliśmy zakończyć sezon w pierwszej piątce. To nam się udało. Rok temu celowaliśmy w podium i zajęliśmy drugie miejsce. Teraz chcemy walczyć o mistrzostwo, aby rozgrywki Ligi Mistrzyń zagościły w Łodzi. Wierzymy, że jest to możliwe – zapowiada Andrzej Kuczyński.

Reklama

Podobną ambicję wykazuje Janusz Matusiak. Prezes klubu uważa, że zespół jest w stanie sięgnąć po mistrzostwo Polski. – Będziemy robić wszystko, aby walczyć o mistrzostwo. Oczywiście w sporcie do takich deklaracji należy podchodzić bardzo ostrożnie, ale wiemy też, że zespół jest dobrze przygotowany. Marek Chojnacki poukładał drużynę. Świadczą o tym sparingi, które wyglądały naprawdę nieźle – ocenia Janusz Matusiak.

Z dziennikarzami porozmawiał również Marek Chojnacki. Szkoleniowiec TME SMS Łódź pozytywnie ocenia okres przygotowawczy i formę zespołu podczas spotkań sparingowych. Chojnacki uważa również, że obecna drużyna jest silniejsza niż ta ubiegłoroczna. – W sporcie trzeba stawiać sobie wyzwania. W zespole nie zaszło zbyt wiele zmian. Uważam, że piłkarsko posiadamy silniejszy skład niż

w ubiegłym sezonie. Młode zawodniczki z każdą jednostką treningową robią postępy. Pokazały to gry kontrolne z silnymi przeciwnikami. Rok temu zajęliśmy drugie miejsce w Ekstralidze Kobiet, więc automatycznie musimy stawiać sobie wysokie cele. Jesteśmy uważani wraz z Czarnymi Sosnowiec za faworytów rozgrywek ligowych. Najważniejsze, że w zespole nie ma kontuzji. Potrafiliśmy się również odpowiednio wzmocnić. Do drużyny dołączyła Dominika Kopińska. Jest to wzmocnienie, jeśli chodzi o siłę ofensywną. Defensywę zasiliła natomiast bramkarka Danuta Paturaj. Podpisaliśmy również kontrakt z Ernestiną Abambilą, która jest w stanie zastąpić Adriannę Achcińską. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie ligowych rozgrywek – powiedział Marek Chojnackim. 

Reklama

Optymistycznie nastawiona przed rozpoczęciem nowego sezonu jest również kapitan zespołu, Daria Kurzawa. Zawodniczka TME SMS Łódź zdaje sobie sprawę, że drużyna będzie musiała poradzić sobie z presją faworytów w większości ligowych meczów. – Liczymy się z tym, że od startu sezonu będziemy faworytem w większości spotkań. Musimy to udźwignąć. Jesteśmy na tyle doświadczonym zespołem, że na pewno możemy to zrobić. Cieszy to, że świetna atmosfera w drużynie została utrzymana. Skład względem zeszłego sezonu niewiele się zmienił. Do klubu przyszły trzy zawodniczki, które szybko zaaklimatyzowały się w drużynie. Sparingi oceniam na plus, żadnego meczu nie przegrałyśmy. Kluczowe były spotkania z Sosnowcem oraz Apollonem Limassol. Wierzymy, że błędy, które popełnialiśmy w okresie przygotowawczym nie powtórzą się w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław – stwierdziła Daria Kurzawa.  

Fot: TME SMS Łódź

Reklama

Piłka nożna

TME SMS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama