Reklama
Reklama
Reklama

Tomasz Wieszczycki w Turbokozaku. Jak sobie poradził?

Czas < 1 min czytania
Tomasz Wieszczycki w Turbokozaku. Jak sobie poradził?

Tomasz Wieszczycki (ŁKS) w Turbokozaku (fot. YouTube)

Tomasz Wieszczycki wziął udział w popularnej zabawie stacji Canal+ Sport. Jak były piłkarz związany z Łódzkim Klubem Sportowym poradził sobie z tym wyzwaniem?

Reklama

Tomasz Wieszczycki rozpoczął swoją karierę piłkarską w Łódzkim Klubie Sportowym. W łódzkiej drużynie przez siedem lat gry wystąpił w 190 meczach ligowych i strzelił w nich 47 goli. W międzyczasie Wieszczycki zdobył srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Dobra postawa spowodowała, że w 1995 roku popularny „Wieszczu” przeszedł do Legii, skąd wyjechał do Francji. W 1998 roku Wieszczycki wrócił do ŁKS-u, z którym zdobył mistrzostwo Polski. Później sukcesy odnosił w Polonii Warszawa, po czym wyjechał na pół roku do Grecji, gdzie reprezentował barwy OFI Kreta. Swoją karierę zakończył jednak w Groclinie Grodzisk Wielkopolski.

Reklama

W sumie w pierwszej lidze rozegrał 363 mecze i strzelił 99 bramek. W pierwszej reprezentacji Polski wystąpił 11 razy i zdobył 3 gole.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Wieszczycki wiązał się z ŁKS-em kilkukrotnie. Był m.in. trenerem łódzkiego zespołu oraz doradcą zarządu ds. sportowych. 

Ostatnich kilkanaście lat Tomasz Wiesczycki spędził na komentatorskim stanowisku w stacji Canal Plus. Teraz postanowił spróbować swoich sił w Turbokozaku. „Wieszczu” musiał się sprawdzić w 10 piłkarskich konkurencjach. 

Reklama

Zobacz jak sobie poradził!

Po pierwszej części przyszedł czas na Extra Level. Osiągnięcie dobrego wyniku utrudniła nieco lekka kontuzja…

fot. YouTube

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama