Reklama
Reklama

Trener Arki Gdynia po meczu z Widzewem: „Byliśmy zdecydowanie lepsi”

Czas 2 min czytania
Trener Arki Gdynia po meczu z Widzewem: „Byliśmy zdecydowanie lepsi”

Marek Hanousek z Widzewa Fot. widzew.com

Po wyrównanym meczu Widzew zremisował w Gdyni z Arką, stwarzając sobie więcej okazji do strzelenia gola. Opinia trenera gospodarzy jest więc zaskoczeniem.

Reklama

Oto co trenerzy i piłkarze mówili po zakończeniu spotkania w Gdyni.

Marcin Broniszewski (Widzew): – Wydaje mi się, że spotkanie stało na przyzwoitym poziomie. Staraliśmy się grać w piłkę i w wielu aspektach gry w ofensywie pokazaliśmy, że mamy plan na ten mecz i wiemy, jak wyjść spod własnej bramki i próbować tworzyć sytuacje. Zarówno ja, jak i cały sztab jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu jeśli chodzi o zaangażowanie i chęć walki o trzy punkty. Oczywiście mam świadomość, że sama determinacja czy poświęcenie w grze to nie wszystko. Potrzebne są przede wszystkim bramki. Nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość. Za tydzień mamy kolejny mecz, do którego chcemy się dobrze przygotować i pokazać z dobrej strony, bo wymagania wobec drużyny są ogromne. Zespół – mimo sytuacji, w której się znajduje – musi do samego końca tym oczekiwaniom sprostać i dawać satysfakcję swoim kibicom. 

Reklama

Dariusz Marzec (trener Arki): – Chciałem podziękować swoim zawodnikom za walkę i zaangażowanie, bo zostawili dziś na boisku sporo zdrowia. Złość, która jest w szatni, pokazuje, jak bardzo nam zależy. Powiedziałem im jednak, że to nie jest koniec świata, a ten remis trzeba szanować. Wiedzieliśmy, że Widzew wysoko postawi poprzeczkę. Przyjechał tutaj, aby się bronić. W mojej ocenie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, natomiast nie wykorzystaliśmy swoich okazji.

Bartłomiej Poczobut: – Myślę, że w ostatnim czasie udało mi się poprawić grę do przodu – dziś stworzyliśmy po moich podaniach dwie okazje, z których mogły paść bramki. Jako zespołowi po dobrym początku rundy później przydarzyła się zadyszka i teraz brakuje nam punktów. Na pewno jednak nikomu nie zabraknie determinacji w ostatnich meczach, bo jeśli ktoś miałby nie chcieć walczyć do końca sezonu, to lepiej, żeby w ogóle nie wychodził na boisko. Na pewno wciąż brakuje nam skuteczności. Gramy dobrze w defensywie, ale żeby wygrywać, trzeba strzelać bramki.

Dominik Kun: – Wynik jest sprawiedliwy. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy i to na pewno musimy poprawić. Dzisiaj starałem się stwarzać okazje do zdobycia bramki, ale wymagam od siebie jeszcze więcej – aby to ostatnie podanie czy strzał były lepsze, żeby pomóc drużynie zdobyć trzy punkty. Na pewno w każdym meczu do końca sezonu będziemy grali o zwycięstwo.

Reklama

Filip Becht: – Na pewno był to trudny, wymagający mecz. Mieliśmy dwie-trzy sytuacje i powinniśmy je wykorzystać. Oczywiście Arka też miała swoje okazje, więc myślę, że remis jest sprawiedliwy. W ostatnich meczach zagramy o jak najlepsze wyniki.

Fabian Hiszpański (Arka Gdynia): – Odczuwamy niedosyt po tym remisie. Walczyliśmy o wygraną, ale tym razem się nie udało. W kolejnych spotkaniach będziemy chcieli zdobyć trzy punkty i mamy nadzieję, że skończy się to szczęśliwie. Widać, że mecze w tej lidze są zacięte, bez względu na to, czy gra się z zespołem z górnej czy dolnej części tabeli. Widzew też chciał tu zgarnąć trzy punkty, choć tak naprawdę sezon ma już „pozamiatany”. W naszym przypadku wszystko jest jeszcze w naszych głowach i nogach.

Reklama

Piłka nożna

Marcin BroniszewskiWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama