Reklama
Reklama
Reklama

Uciekała przed wojną, pomogli jej Grot Budowlani

Czas 2 min czytania
Uciekała przed wojną, pomogli jej Grot Budowlani

Marina Mozenko Fot. cev.eu

Uciekała przed wojną, znalazła miejsce w Grot Budowlanych. Maryna Mozenko trenuje z łódzkim zespołem.

Reklama

Z zespołem Grota Budowlanych trenuje Maryna Mozenko. Występująca na pozycji środkowej siatkarka, podobnie jak miliony Ukraińców, schroniła się w Polsce, bo w jej ojczyźnie trwa wojna. Jest reprezentantką swojego kraju, wcześniej występowała w SC Prometey Dnipro.

Bardzo się cieszę, że trafiłam do klubu Grot Budowlani. Jestem im wdzięczny za możliwość trenowania teraz i za wsparcie Ukrainy. Zespół jest bardzo przyjazny, szkolenia odbywają się w świetnej atmosferze. Jeszcze raz dziękuję klubowi, prezesowi, trenerowi i dziewczynom za wsparcie, zrozumienie i pomoc we wszystkim

Reklama

Klubowa strona Budowalnych przybliża historię, jak uchodźczyni trafiła do drużyny. – Mój znajomy, kibic Budowlanych, doktor Maciej Pigoń, przyjął grupę Ukrainek z dziećmi do swojego domu. Okazało się, że jedna z nich zawodowo gra w siatkówkę, w zespole SC Prometey Dnipro i jest reprezentantką swojego kraju. Zapytał, czy mógłbym pomóc, czy mogłaby z nami trenować. Bez wahania się zgodziłem. Maryna będzie tylko uczestniczyła w treningach. Oczywiście udostępnimy jej również naszą siłownię, sprzęt. Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda sytuacja na Ukrainie. Chcemy pomóc Marynie w przygotowaniach do kadrowego sezonu. Trudno powiedzieć jaki to będzie okres czasu. Sytuacja jest trudna, a my postaramy się pomóc jak tylko możemy. Siatkarska rodzina trzyma się razem. Wiemy, że być może w maju zacznie się zgrupowanie kadry Ukrainy, które prawdopodobnie odbędzie się na terenach Polski lub Bułgarii. Nie wiemy jednak, czy do tego dojdzie, ponieważ niestety nie wszystkim siatkarkom udało się wyjechać z objętej wojną Ukrainy. Ciekawe, że SC Prometey Dnipro występowało w tegorocznych zmaganiach Ligi Mistrzyń i było w grupie wraz liderem ekstraklasy, Developresem Bella Dolina Rzeszów – powiedział Marcin Chudzik, prezes Grota Budowalnych.

To nie pierwsza Ukrainka w kadrze łódzkiego zespołu. W sezonie 2019/2020 w Budowlanych grała Anastasija Krajduba, atakująca. Co ciekawe, jej obecność przyciągnęła na trybuny Sport Areny, Ukraińców i Ukrainki, studiujących i pracujących w Polsce. Czy, gdyby Budowlani zdecydowali się podpisać kontrakt z Mozenko, w nadchodzącym sezonie będzie podobnie?

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama