Reklama
Reklama

Widzew – Elana na Łodziance. Czas na pierwszy test

Czas 2 min czytania
Widzew – Elana na Łodziance. Czas na pierwszy test

Piłkarze Widzewa od ponad tygodnia przygotowują się do wiosennej walki o ligowe punkty. W sobotę rozegrają pierwszy tej zimy mecz kontrolny. Ich rywalem będzie Elana Toruń.

Reklama

Widzew – Elana. Pierwszy zimowy sprawdzian 

Widzewiacy wrócili do treningów 7 stycznia. Przez minione 8 dni piłkarze przeszli testy wydolnościowe i szybkościowe, a także regularnie trenowali na siłowni oraz na boisku przy ul. Małachowskiego. 

W sobotę przyjdzie w końcu czas na mecz kontrolny. Jak podkreślał trener Enekeleid Dobi, najlepszym treningiem jest mecz, dlatego też Widzew rozegra sporo sparingów przed startem rundy wiosennej. 

Reklama

Właśnie jako jednostkę treningową widzewiacy potraktują sobotnie spotkanie. Oba zespoły są dopiero na początku przygotowań, więc nie można się po nich wiele spodziewać. Tym bardziej, że w zespole Widzewa wystąpi kilku testowanych piłkarzy, co zapowiedział na antenie Widzew.FM trener Marcin Broniszewski. 

Czy Tomczyk zagra w barwach Widzewa?

Jedynym nowym piłkarzem zespołu z al. Piłsudskiego jest na razie Paweł Tomczyk. Sprowadzony z Lecha Poznań napastnik dołączył do drużyny w środku tygodnia, ale jego występ w sobotnim sparingu nie jest pewny.

Paweł w obszarze wydolności tlenowej ma drobne zaległości i będziemy je nadrabiać. Jest to jednak zawodnik ponadprzeciętny, o dużych możliwościach w aspekcie siły, mocy i szybkości. Czy wystąpi w sobotę? Zastanawiamy się nad tym. Być może lepiej, by najpierw nadrobił zaległości. Na pewno podejmiemy decyzję, a wszyscy poznają ją jutro – ocenił Marcin Broniszewski.

Reklama

Oczy kibiców na pewno będą także zwrócone w stronę Przemysława Kity, który od tygodnia trenuje na maksymalnych obciążeniach i jest coraz bliżej powrotu do gry po bardzo długiej rekonwalescencji.

Widzew – Elana za darmo dzięki wydawcy portalu Łódzki Sport

W związku z obostrzeniami i reżimem sanitarnym, w którym przyszło nam żyć, mecz Widzew – Elana nie będzie dostępny dla publiczności. Widzew postanowił więc przeprowadzić transmisję z tego spotkania za pośrednictwem klubowej telewizji. Aby obejrzeć mecz, trzeba było zapłacić.

Pomocną dłoń wyciągnął natomiast wydawca portalu Łódzki Sport, który zdecydował się zostać sponsorem transmisji meczu Widzew – Elana Toruń. Dzięki temu zaangażowaniu wszyscy kibice będą mogli obejrzeć pierwszy zimowy mecz widzewiaków zupełnie za darmo! 

Reklama

fot. Marian Zubrzycki

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama