Widzew i ŁKS nisko w klasyfikacji Fair Play

Sędzia żółta kartka (fot freepik)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Widzew Łódź zajmuje 9., a ŁKS 16. miejsce w klasyfikacji Fair Play Fortuna 1 Ligi. Łącznie piłkarzom obu łódzkich zespołów sędziowie pokazali 76 żółtych i 4 czerwone kartki.

Reklama

Na pozycję Widzewa złożyły się 34 żółte i 2 czerwone kartki. 

Największy wpływ na taką lokatę Czerwono-Biało-Czerwonych mieli Krystian Nowak oraz Bartłomiej Poczobut. Obaj otrzymali po 5 żółtych i 1 czerwonej kartce. Nowak wyleciał z boiska w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:1), a Poczobut w spotkaniu z ŁKS-em Łódź (0:2).

Jeszcze ostrzej grał ŁKS, który w klasyfikacji Fair Play uplasował się jedynie przed GKS-em Jastrzębie i Miedzią Legnica. Piłkarze ŁKS-u aż 42 razy oglądali żółte kartoniki oraz 2 razy czerwone. Jako pierwszy w tym sezonie czerwoną kartką został ukarany Maciej Wolski (w meczu z Puszczą Niepołomice zakończonym wynikiem 4:4). Później w jego ślady poszedł Samu Corral, który czerwoną kartkę zobaczył w przegranym 3:4 spotkaniu z Miedzią Legnica.

Reklama

W liczbie żółtych kartek w zespole z al. Unii przewodzi natomiast Maciej Dąbrowski, który uzbierał ich 6.

Co ciekawe, na czele klasyfikacji Fair Play Fortuna 1 Ligi jest lider tabeli – Bruk-Bet Termalica Nieciecza (26 żółtych i 1 czerwona kartka). W zestawieniu znalazły się także 4 zespoły, które nie otrzymały jesienią ani jednej czerwonej kartki. To Zagłębie Sosnowiec, Resovia, Puszcza Niepołomice i Korona Kielce.

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz