Reklama
Reklama
Reklama

Widzew otworzył klubowe muzeum

Czas < 1 min czytania
Widzew otworzył klubowe muzeum

LODZ 01.06.2021 OTWARCIE MUZEUM WIDZEWA N/Z ANDRZEJ GRABOSZ , WIESLAW WRAGA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI/400MM.PL

Reklama

Widzew oficjalnie otworzył pierwsze w historii klubu muzeum.

Reklama

Muzeum mieści się na stadionie od strony al. Piłsudskiego. Bardzo blisko niego jest oficjalny sklep Widzewa, a tuż za rogiem restauracja „W Sercu Łodzi”. Na Widzewie można więc już spędzić trochę czasu, nawet gdy nie ma meczu. Muzeum to oczywiście nowość. Oficjalne otwarcie nastąpiło we wtorek. Dla wszystkich zwiedzających dostępne będzie od piątku.

Muzeum Widzewa to trzy, a w przyszłości cztery, sale pamięci. Znajdują się tam klubowe pamiątki, puchary, archiwalne legitymacje członka klubu, stare zdjęcia, stroje sprzed lat. Jednymi z najcenniejszych eksponatów są klubowy sztandar, statut z 1911 roku, a także puchary: za mistrzostwo Polski z 1996 roku i superpuchar. W muzeum, którego inicjatorem jest stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew, są też multimedia, których zresztą ma przybywać.

Reklama

W uroczystym otwarciu muzeum udział wzięli m.in. piłkarze Wielkiego Widzewa i trener Bronisław Waligóra, członkowie stowarzyszenia, przedstawiciele rady miejskiej w Łodzi i wiceprezydent miasta Adam Pustelnik oraz minister Waldemar Buda.

Muzeum dla zwiedzających czynne będzie od piątku w godzinach 11-19. Bilety będą kosztować 12 zł i dla dzieci 5 zł. To właśnie dzieci, w Dniu Dziecka, były pierwszymi gośćmi nowego muzeum.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama