Widzew ukarany przez PZPN. Derby Łodzi przy okrojonej publiczności

Kibice Widzewa

Reklama


Czas < 1 min czytania

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Widzew za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu II ligi ze Zniczem Pruszków.

Komisja Dyscyplinarna PZPN po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy podczas meczu II ligi pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, który odbył się 25 lipca 2020 roku, na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, postanowiła ukarać klub Widzew Łódź karą dyscyplinarną zakazu rozgrywania 2 meczów z udziałem publiczności na części obiektu sportowego – tj. wszystkich sektorach trybuny B i D stadionu Widzewa.

Kara dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021 i ma rygor natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z informacją otrzymaną z PZPN 25 sierpnia do klubu odrębnym pismem wysłane zostanie uzasadnienie orzeczenia, po otrzymaniu którego możliwe jest odwołanie się klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

Reklama

Przypomnijmy, że pierwszym meczem w nowym sezonie przy al. Piłsudskiego mają być derby Łodzi, czyli pojedynek Widzewa z ŁKS-em. Nie jest wykluczone, że to spotkanie zostanie przełożone na 16 września, ale nawet wtedy derbowy pojedynek na Widzewie odbyłby się bez kompletu publiczności, gdyż byłby to drugi mecz na Widzewie w sezonie 2020/2021.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz