Reklama
Reklama
Reklama

Widzew uruchamia drużynę futsalu

Czas 2 min czytania
Widzew uruchamia drużynę futsalu

Po wejściu na rynek amp futbolu i e-sportu Widzew wkracza także do świata futsalu. Nowa drużyna rozgrywająca mecze pod widzewskim szyldem rozpocznie walkę o ligowe punkty już za kilkanaście dni.

Reklama

Zespół powstał dzięki współpracy klubu z al. Piłsudskiego ze Stowarzyszeniem Malwee, które do ubiegłego sezonu prowadziło własną drużynę na poziomie ligi PLF, czyli zaplecza futsalowej Ekstraklasy. To właśnie jej miejsce w rozgrywkach zajmie nowa widzewska ekipa. Stowarzyszenie Malwee otrzyma prawo do korzystania z nazwy i herbu Widzewa, jednak pozostanie jedynym podmiotem finansującym futsalowy zespół. Nie zmieni się także człowiek zawiadujący drużyną – Przemysław Olczak nie będzie już jednak prezesem klubu, a koordynatorem widzewskiej sekcji.

Widzewowi udało się ściągnąć na ławkę trenerską człowieka z niezwykle bogatym CV. Trenerem nowo powstałej ekipy zostanie bowiem doskonale znany w futsalowym i beachsoccerowym środowisku Marcin Stanisławski – mistrz Polski i reprezentant kraju, a w ostatnim sezonie grający trener ekipy Gatta Active Zduńska Wola, z którą zajął trzecie miejsce w ubiegłorocznych rozgrywkach futsalowej Ekstraklasy.

Reklama
Trener Marcin Stanisławski podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w roli trenera futsalowego Widzewa fot. Marcin Bryja / widzew.com

– Czeka nas trudny czas i dużo pracy, ale jestem dobrej myśli, bo pracuję z ludźmi pełnymi pasji, w wyjątkowym, widzewskim środowisku. Pierwszy rok na pewno nie będzie łatwy, ale bierzemy się do roboty pełni optymizmu. Jako sekcja chcemy, aby charakteryzowała nas pokora, szczerość i otwartość. Jako zespół – wiara, pasja i jakość sportowa – powiedział po ogłoszeniu powstania zespołu trener Stanisławski.

Zadowolenia z powstania drużyny nie kryła także prezes Widzewa, Martyna Pajączek, która podkreślała, że w ten sposób klub wraca do swojej tradycji. -Wielosekcyjność jest mocno wpisana w historię Widzewa, o czym przypominamy od początku roku jubileuszowego. Sekcje powinny być ważnym elementem widzewskiego środowiska, spoiwem tej społeczności i ludzi o różnych zainteresowaniach. Dlatego po uruchomieniu dwóch zupełnie nowych sekcji – e-sportu i amp futbolu zdecydowaliśmy się stworzyć własną drużynę futsalu. To dyscyplina, którą kibice chętnie oglądają – szybka, widowiskowa, a przede wszystkim wywodzi się bezpośrednio od najważniejszej dla nas piłki nożnej – podkreślała prezes Pajączek.

Swój pierwszy mecz ligowy widzewscy futsaliści rozegrają już w weekend 19-20 września. Ich rywalem będzie KS Gniezno.

Reklama

fot. Materiały prasowe / widzew.com  

Inne sporty

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama