Reklama
Reklama

Widzew wycofuje zespół z ligi!

Czas < 1 min czytania
Widzew wycofuje zespół z ligi!

Zarząd klubu podjął decyzję o wycofaniu wniosku licencyjnego na grę w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet.

Reklama

Powodem jest brak gwarancji budżetowych na poziomie zapewniającym odpowiedni wynik sportowy. Budżet Widzewa jest oparty o dotacje miejskie, wpływy od sponsorów i działalność własną klubu. 

W ostatnich dniach ta pierwsza została obniżona, a główni sponsorzy odsunęli w czasie – do sierpnia – decyzję o przedłużeniu współpracy z klubem. 

Reklama

W związku z terminami procesu licencyjnego zarząd był zmuszony udzielić odpowiedzi na temat startu w lidze już teraz – pod koniec lipca. Biorąc pod uwagę duże ubytki i znaki zapytania, decyzja mogła być tylko jedna – wycofanie wniosku licencyjnego na grę w Energa Basket Lidze Kobiet.

„Bardzo dziękujemy kibicom, sponsorom, firmą współpracującym z klubem, miastu Łódź, Urzędowi Marszałkowskiemu województwa łódzkiego, zawodniczkom, trenerom i dziennikarzom za te wspólne 10 lat na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam wielu emocji i dobrych chwil i te zapamiętacie, a w przyszłości jeszcze się spotkamy w Ekstraklasie” – piszą w komunikacie władze łódzkiego klubu.

Reklama

Koszykówka

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama