Reklama
Reklama
Reklama

Widzew wygrał także ekonomicznie. 1700 biletów sprzedanych na mecz z Lechem

Czas < 1 min czytania
Widzew wygrał także ekonomicznie. 1700 biletów sprzedanych na mecz z Lechem

LODZ.21.06.2020 PILKA NOZNA. II LIGA. WIDZEW LODZ - LECH II POZNAN. N/Z WIDZEW, GOL , BRAMKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Mecz Widzewa Łódź z Lechem II Poznań obejrzało z wysokości trybun 4410. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że maksymalnie na obiekcie mogło się pojawić 4502 osób.

Reklama

Przypomnijmy, że do oglądania domowych meczów ligowych Widzewa w rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 uprawnionych jest 16401 posiadaczy karnetów. Dlatego klub przygotował system, który umożliwić powinien każdemu z nich obejrzenie jednego spotkania o punkty z trybun Serca Łodzi.

Podstawowym założeniem przyjętego rozwiązania jest deklaracja kibica dotycząca tego, który mecz chciałby obejrzeć. Deklarację dotyczącą uczestnictwa w meczu Widzewa z Lechem II Poznań, złożyło nieco ponad 2000 fanów. 

Reklama

Wielu kibiców nie zdecydowało się jednak na udział w meczu z Lechem II. 

Nie ukrywajmy, mecz z Lechem II Poznań, chociaż sportowo okazał się fantastyczny, przed spotkaniem nie należał do tych najciekawiej się zapowiadających. Przed widzewiakami wciąż domowy mecz z Elaną Toruń czy spotkanie kończące sezon ze Zniczem Pruszków. Na te spotkania zapewne będzie więcej chętnych. 

Tymczasem decyzją klubowych władz osoby, które zadeklarowały chęć uczestnictwa w meczu z Lechem będą miały trudniej dostać się na kolejne spotkania. Stąd tak niewielkie zainteresowanie karnetowiczów starciem z Lechem. 

Reklama

Klub jednak nie był stratny. Okazało się, że wielu kibiców, którzy nie mają karnetów, ma ochotę wykorzystać sytuację i chce zakupić bilety na mecz z Lechem. Ostatecznie udało się sprzedać ponad 1700 jednorazowych wejściówek. 

Dzięki temu mecz z Lechem II Poznań obejrzało 4410 widzów. To drugi wynik w skali całego kraju. Więcej fanów obejrzało tylko hitowy mecz PKO Ekstraklasy Legia – Śląsk (5220). 

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama