Reklama
Reklama

Widzew wygrywa, a Tomczyk strzela aż miło

Czas < 1 min czytania
Widzew wygrywa, a Tomczyk strzela aż miło

Paweł Tomczyk Fot. Marian Zubrzycki

Trzy gole Pawła Tomczyka pomogły Widzewowi pokonać Hutnika Kraków w trzecim letnim sparingu.

Reklama

W pierwszym sparingu na obozie Widzew zmierzył się z grającym w drugiej lidze Hutnikiem Kraków. Relację z meczu miała przeprowadzić klubowa telewizja, jednak tuż przed rozpoczęciem gry okazało się, że w Woli Chrzelowskiej jest za słaby internet, żeby relacjonować grę. Nie mniejsze problemy ma trener Janusz Niedźwiedź, który miał do dyspozycji 17 zawodników, w tym trzech bramkarzy i testowanego od środy Ericka Surmanskiego.

W rezerwie najbardziej doświadczonym zawodnikiem był Konrad Reszka, rezerwowy bramkarz. Pozostali są kontuzjowani i raczej nie zanosi się, żeby lada dzień dołączyli do ciężko pracujących kolegów. Jakby nieszczęść było mało, do nieobecnych dołączył Juliusz Letniowski. Wypożyczony z Lecha Poznań zawodnik w ubiegłym tygodniu dołączył do kolegów, jednak pecha go nie opuszcza, bo teraz się rozchorował i wrócił do Łodzi. Gdy w końcówce urazu doznał Filip Becht, na boisko musiał wrócić Kacper Karasek.

Reklama

Początek meczu należał do Hutnika. Drugoligowcy dłużej utrzymywali się przy piłce, próbowali strzelać z daleka, lecz nie potrafili zmusić do wysiłku Jakuba Wrąbla. Trwało to jednak kilka minut, bo widzewiacy się otrząsnęli. Mieli kilka szans, zwłaszcza po uderzeniach Karola Danielaka. Dopiero o przerwie przewagę zamienili na gole, szybko strzelając aż trzy. Dobrą skuteczność zademonstrował zwłaszcza Paweł Tomczyk, który w 77. minucie zaliczył hat-tricka.

Gdy na boisku pojawili się młodzi zmiennicy, Widzew pozwolił Hutnikowi na zdobycie honorowej bramki, na którą szybko odpowiedział Tomczyk.

Następny sparing Widzew rozegra 17 lipca, a jego przeciwnikiem będzie Stal Rzeszów.

Reklama

Widzew Łódź – Hutnik Kraków 3:1 (0:0)

1:0 – Tomczyk (46.)

2:0 – Daniela (48.)

Reklama

3:0 – Tomczyk (55.)

3:1 – Kieliś (72.)

4:1 – Tomczyk (77.)

Reklama

Widzew, : Wrąbel (46. Reszka, 80. Ludwikowski) – Stępiński, Grudniewski (59. Malec), Nowak, Becht – Danielak (68. Guzdek), Hanosuek, Gołębiowski, Kun (65. Surmanski) – Karasek (65. Owczarek), Tomczyk

Piłka nożna

paweł tomczykWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama