Reklama
Reklama
Reklama

Widzewski mural na 110-lecie klubu powstał na łódzkim Radogoszczu

Czas < 1 min czytania
Widzewski mural na 110-lecie klubu powstał na łódzkim Radogoszczu

Jakiś czas temu na łamach Łódzkiego Sportu pisaliśmy o nowym muralu w Warszawie, chcąc jednocześnie zachęcić łódzkie środowisko piłkarskie do takiego uhonorowania legendarnych zawodników. Jak się okazało, na efekty nie trzeba było długo czekać.

Reklama

Na łódzkim Radogoszczu powstał mural, uświetniający jubileusz 110-lecia łódzkiego klubu. Artystyczne malowidło zostało oficjalnie odsłonięte 21 listopada, choć już dzień wcześniej można było je podziwiać w pełnej krasie. 

– Postanowiliśmy, by na naszym osiedlu pojawił się akcent związany z rocznicą powstania Widzewa, dlatego zgłosiliśmy się z pomysłem do władz spółdzielni mieszkaniowej – mówił Arkadiusz Stolarek, inicjator powstania wyjątkowego muralu.

Reklama

Mural, który został zainspirowany projektem Mateusza Sipy, przedstawia trzech chłopców ubranych w koszulki Widzewa z czasów, kiedy łódzki klub odnosił wielkie sukcesy. Jest koszulka Zbigniewa Bońka z meczu z Manchesterem City z 1977 roku, koszulka Marka Citki z czasów występów Widzewa w Lidze Mistrzów (sezon 1996/1997) oraz koszulka Włodzimierza Smolarka z meczu przeciwko zespołowi FC Liverpool z 1983 roku. Każdy z trykotów jest wiernie odwzorowany.

– Przy tworzeniu docelowej grafiki wykorzystaliśmy prace Marcina Bryi, który zajmuje się historią widzewskich trykotów, a także archiwalne zdjęcia i filmy, by „ubrać” zawodników w stroje z ich epoki – wyjaśnił Stolarek.

Warto podkreślić, że nowy mural bardzo spodobał się mieszkańcom osiedla, o czym podczas konferencji prasowej wspomniał Arkadiusz Stolarek.

Reklama

– Reakcja ludzi, już nawet nie mam na myśli kibiców, tylko zwykłych mieszkańców osiedla, przerosła moje oczekiwania. Wszyscy chętnie przychodzą, fotografują się, tłumaczą dzieciom, co znajduje się na rysunku i do czego w ogóle służy trzepak.

fot. widzew.com

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama