Reklama
Reklama

Wielkie otwarcie stadionu RKS-u! Przyjadą zawodnicy z całej Polski

Czas 2 min czytania
Wielkie otwarcie stadionu RKS-u! Przyjadą zawodnicy z całej Polski
W niedzielę odbędzie się mityng inaugurujący nowy stadion Rudzkiego Klubu Sportowego. Organizatorzy zapowiadają, że na zmodernizowany obiekt przy ul. Rudzkiej zjadą lekkoatleci z całego kraju i liczą na to, że okolicznościowe zawody przerodzą się w cykliczną imprezę, której ranga z każdym rokiem będzie coraz większa.

Rywalizacja obejmie konkurencje wytrzymałościowe, skocznościowe i szybkościowe. Zabraknie konkurencji rzutowych, do których rozgrywania nowy stadion RKS-u nie jest jeszcze przygotowany. Pomimo tego organizatorzy nie narzekają na brak zainteresowania – zgłoszenia nadesłało już 260 zawodników reprezentujących 70 klubów z całego kraju.

Reklama

Ostra rywalizacja

Wyjątkowo ciekawa rywalizacja szykuje się w biegach średniodystansowych i w skoku wzwyż. – Bardzo mocne będzie 800 metrów mężczyzn i kobiet. U panów pobiegną m.in. dwaj nasi zawodnicy: Filip Ostrowski i Jakub Augustyniak. To w tej chwili numery cztery i pięć w krajowych tabelach. Bieganie powinno być naprawdę mocne, zakładamy wyniki poniżej 1.47. U dziewczyn będzie bardzo wyrównana stawka, z krajową czołówką. Jest już w niej nasza Julia Jaguścik, która pobiła ostatnio liczący 31 lat rekord klubu na 800 m. Liczymy na to, że w niedzielę znów go poprawi – zapowiada trener Stanisław Jaszczak.

Nowa lekkoatletyczna tradycja?

Organizatorzy chcą, aby niedzielne zawody nie były jedynie jednorazowym, okolicznościowym wydarzeniem. – Marzy nam się, by co roku był u nas organizowany mityng systematycznie podnoszący swoją rangę.  Mamy jednak świadomość, że taka impreza musi mieć budżet o wysokości przynajmniej 50 000 zł. Nagrody i tzw. startowe muszą być na odpowiednim poziomie. W tym roku nasza pula jest skromna i wynosi 6 000 zł. Mimo to mamy dużo chętnych, bo zadziałał efekt nowości. Dochodzą do nas głosy, że trenerzy mogli wybrać mityng bliżej swojego miasta, ale zdecydowali się na Łódź, bo są bardzo ciekawi tego, jak w rzeczywistości wygląda teraz nasz obiekt. W przyszłym roku to zainteresowanie może być już jednak mniejsze, więc trzeba będzie mieć dodatkową zachętę w postaci większej puli nagród – podkreśla Lech Krakowiak, prezes RKS-u.

Reklama

Niedziela z lekkoatletyką na nowym stadionie RKS-u

Oficjalne otwarcie niedzielnych zawodów zaplanowano na 16:30. Organizatorzy podkreślają jednak, że obiekt będzie tętnił życiem już od południa i zachęcają do tego, aby przyjechać na ul. Rudzką zdecydowanie wcześniej. Mityng ma zakończyć się ok. 19:30. 

Reklama

Inne sporty

lekkoatletykaRKS Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama