Reklama
Reklama

W tym trener Widzewa nie jest w klubie najlepszy

Czas 2 min czytania
W tym trener Widzewa nie jest w klubie najlepszy

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa/fot. Marcin Bryja, widzew.com

W ostatnią niedzielę Janusz Niedźwiedź przeszedł do historii Widzewa. To piąty trener, który wprowadził czerwono-biało-czerwonych do ekstraklasy. Wcześniej dokonali tego Leszek Jezierski, Paweł Kowalski, Stefan Majewski oraz Paweł Janas. Są też inne smaczki pracy 40-latka przy al. Piłsudskiego 138. To dopiero drugi trener po reaktywacji Widzewa, który przepracował z drużyną cały sezon. Wcześniej udało się to tylko Marcinowi Kaczmarkowi, który wprowadził łódzki zespół do Fortuna 1. Ligi. Inni byli zwalniani w trakcie rozgrywek, a Zbigniew Smółka nawet przed nimi, więc nie zdążył poprowadzić Widzewa w żadnym oficjalnym meczu. Jego trenerem był przez 30 dni.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: „Siedmiu wspaniałych” z Widzewa. Ale tylko on mógł zdobyć „balondora”

Spośród szkoleniowców, którzy zasiadali na trenerskiej ławce drużyny od 2015 roku, najdłużej pracował Marcin Płuska (396 dni). To on zaliczył pierwszy awans – do trzeciej ligi, chociaż sezon zaczął Witold Obarek, pierwszy trener zespołu po reaktywacji. 392 dni pracował Kaczmarek. Trzeci jest Janusz Niedźwiedź (329), ale jego licznik cały czas bije i ma spore szanse, by przegonić innych.

Reklama

Wiadomo, że każdego trenera powinny bronić wyniki – obecny trener Widzewa osiągnął największy sukces, bo awansował do PKO Ekstraklasy. I oczywiście bardzo trudno porównać jakość pracy wszystkich szkoleniowców, bo prowadzili zespół w innych ligach, rywalizowali w innych okolicznościach, z innymi rywalami i w różnej liczbie meczów. Jak w ogóle porównać czwartą ligę z pierwszą? Ale sprawdzić nie zawadzi, tym bardziej, że wśród kibiców są też fani liczb i statystyk. Trzeba też zaznaczyć, że Niedźwiedź na swoją średnią wciąż pracuje i nie mamy nic przeciwko, by była coraz wyższa.

Średnia punktów trenerów Widzewa od 2015 roku:

Marcin Płuska (III i IV liga) – 2,32 (średnia z 41 meczów)
Franciszek Smuda (III liga) – 2,22 (32)
Przemysław Cecherz (III liga) – 2,06 (18)
Witold Obarek (IV liga) – 1,88 (8)
Radosław Mroczkowski (II i III liga) – 1,85 (27)
Janusz Niedźwiedź (I liga) – 1,84 (37)
Marcin Kaczmarek (II liga) – 1,74 (34)
Enkeleid Dobi (I liga) – 1,46 (24)
Marcin Broniszewski (I liga) – 1,1 (10)
Jacek Paszulewicz (II liga) – 1 (8)
Tomasz Muchiński (III liga) – 0,8 (5)

Reklama
Reklama

Piłka nożna

Janusz NiedźwiedźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama