Reklama
Reklama
Reklama

Wygrana siatkarek Budowlanych

Czas < 1 min czytania
Wygrana siatkarek Budowlanych

Zespół Grot Budowlanych w trzech setach wygrały w Finlandii z LP Salo w meczu 5. kolejki grupy A Ligi Mistrzyń. Łodzianki nie mają jednak już szans na awans do fazy pucharowej.

Reklama

Najbardziej zażarta walka trwała w pierwszym secie, który zakończyła blokiem Jaroslava Pencova. Łodzianki wygrały 33:31. W drugiej partii Finki prowadziły od początku. PRzy stanie 15:10 dla miejscowych zawodniczki Budowlanych zaczęły odrabiać straty. Duża w tym zasługa Pencovej, której zagrywki siały spustoszenie po drugiej stronie siatki. Set zakończyła Julia Twardowska.

Ostatnia partia miała wyrównany przebieg w początkowej fazie. Później łodzianki odskoczyły i uzyskały bezpieczną przewagę 18:14, której nie roztrwoniły. Finki co prawda zdołały obronić dwie piłki meczowe, ale różnica punktów była zbyt duża, by mogły przedłużyć to spotkanie.

Reklama

Łodzianki po raz drugi pokonały LP Salo, ale ogranie najsłabszej drużyny grupy A, to za mało, by myśleć o grze w ćwierćfinale.

LP Salo – Grot Budowlani Łódź 0:3 (31:33, 21:25, 19:25)

Budowlani: Paulina Bałdyga, Anna Bączyńska, Anna Lewandowska, Jaroslava Pencova, Julia Twardowska, Gabriela Maciągowski – Karolina Garstka (libero), Julia Nowicka, Anastasia Kraiduba, Agata Babicz, Małgorzata Śmieszek.

Reklama

Fot. Grot Budowlani Łódź

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama