Z. Boniek: W lipcu albo w sierpniu zaczynamy nowe rozgrywki

Zbigniew Boniek (fot. Maja Mańkowska-Olczyk widzew.com)

Reklama

Czas < 1 min czytania

Zbigniew Boniek był gościem programu Eleven Call Live na antenie Eleven Sports 1. Podczas rozmowy, prezes PZPN odniósł się do różnych scenariuszy, przygotowywanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, związanych z dokończeniem sezonu 2019/2020.

Reklama

Piłkarskie rozgrywki w Polsce zostały zawieszone do 26 kwietnia. Według bardzo optymistycznego scenariusza piłkarze wrócą na boiska w pierwszy weekend maja. To jednak jest mało prawdopodobne. 

Polski Związek Piłki Nożnej musi być przygotowany na każdą ewentualność. Władze polskiej piłki wierzą jednak, że rozgrywki uda się wznowić w maju, o czym poinformował Zbigniew Boniek na antenie Eleven Sports 1.

– PZPN rozpatruje wszystkie scenariusze. Natomiast taki, w którym nie gramy dłużej niż 4 miesiące, nie istnieje. W naszym scenariuszu w lipcu albo w sierpniu zaczynamy rozgrywki. Jeśli nie, to muszę powiedzieć, że nie mam przygotowanego scenariusza. Myślę, że nikt nie ma, ani w Polsce, ani w Niemczech, ani we Włoszech, ani w Anglii – zdradził Zbigniew Boniek podczas programu Eleven Call Live. 

Reklama

I dodał: – Mamy przygotowane scenariusze, jeśli moglibyśmy zacząć 3 maja, 10 maja, 17 maja czy 23 maja. Później nie ma sensu zaczynać, bo tak czy siak byśmy nie skończyli.

Jeśli rozgrywek nie uda się wznowić do 23 maja, to sezon 2019/2020 nie zostanie dokończony. Wówczas w życie wejdą kolejne ustalenia, o których pisaliśmy TUTAJ

Reklama

fot. widzew.com / Maja Mańkowska-Olczyk

Piłka nożna

Widzew Łódź

Reklama

Dodaj komentarz