Reklama
Reklama
Reklama

„Zagraliśmy dobre zawody. To spotkanie mogło się podobać”. Stawowy zaskakuje na konferencji po meczu z Arką

Czas 2 min czytania
„Zagraliśmy dobre zawody. To spotkanie mogło się podobać”. Stawowy zaskakuje na konferencji po meczu z Arką

27.09.2020, LODZ, ALEJA UNI LUBELSKIEJ PILKA NOZNA (FOOTBALL) FORTUNA 1 LIGA PILKARSKA (FORTUNA FIRST POLISH LEAGUE) SEZON 2020/2021 MECZ (GAME) LKS LODZ - SANDECJA NOWY SACZ NZ WOJCIECH STAWOWY TRENER HEAD COACH LKS LODZ FOTO LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT

Fajerwerków nie oglądaliśmy. Był za to mecz walki, z ponad 40 faulami. (Radio Łódź) Po hicie kolejki należało spodziewać się znacznie więcej (TVP 3 Łódź). Faule. Niedokładne podania. Faule. Przeciągnięte centry. Faule i przyjęcia w aut. Faule i dryblingi poza linię boczną. No i faule. (weszło.com) – po meczu w Gdyni media były raczej zgodne co do tego, że zapowiadający się na hit Fortuna 1 Ligi mecz Arka-ŁKS rozczarował. Jak okazało się na pomeczowej konferencji, trener Wojciech Stawowy miał jednak na ten temat inne zdanie.

Reklama

-Uważam, że dzisiejszy mecz stał na dobrym poziomie. To spotkanie mogło się podobać – Stawowy wypalił dość nieoczekiwanie na konferencji prasowej po meczu. Szkoleniowiec ŁKS-u chwalił swoich piłkarzy. -Nasz plan na ten mecz był taki, jak w zasadzie zawsze: chcieliśmy utrzymywać się przy piłce, grać ofensywnie, kreować grę i przez większość spotkania ten plan był realizowany. Uważam, że mój zespół zagrał dzisiaj naprawdę dobre zawody – przekonywał trener łodzian.

Zdaniem Stawowego punkt zdobyty na boisku jednego z najpoważniejszych ligowych rywali ŁKS-u należy szanować. -Trzeba szanować każdy wynik, kiedy nie przegrywa się meczu. Punkt na tym trudnym terenie jest bardzo cenny. ŁKS-owi zawsze trudno grało się w Gdyni. Gdybyśmy nawet do końca sezonu wygrywali u siebie i remisowali na wyjeździe, to i tak zdobędziemy awans, dlatego tym bardziej cieszę się z tego punktu. Zarówno swój zespół, jak i Arkę stawiałem od początku sezonu w gronie faworytów tej ligi – podkreślał trener łódzkiej ekipy.

Reklama

Stawowy komplementował także Jakuba Romanowicza. Szkoleniowiec wypatrzył skrzydłowego podczas jednego z ostatnich meczów drużyny ŁKS II i od razu włączył go do kadry meczowej na spotkanie z Arką. – Jestem bardzo zadowolony z występu Kuby, chciałbym pogratulować mu bardzo udanego debiutu. Wszedł w trudnym momencie i w stu procentach wywiązał się ze swoich zadań. Cieszę się, że mamy go w zespole – chwalił młodego piłkarza Stawowy.

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama