Reklama
Reklama

ŁKS stracił w derbach Łodzi piłkarza i pieniądze

Czas 2 min czytania
ŁKS stracił w derbach Łodzi piłkarza i pieniądze

Patryk Stępiński z Widzewa i Ricardinho z ŁKS-u FOT. MARIANZUBRZYCKI/

W następnym meczu ligowym w ŁKS-ie nie będzie mogło zagrać Ricardinho. To nie koniec strat…

Reklama

Kibice ŁKS-u powiedzą, że ich drużyna przede wszystkim straciła w derbach dwa punkty. Według Marka Chojnackiego, byłego trenera i piłkarza drużyny z al. Unii: „Poziom derbów był przeciętny, za dużo prostych strat i za mało klarowanych sytuacji. Dopóki Rygaard miał siłę były momenty dobrej gry ŁKS-u i wydaje mi się, że goście bardziej zasłużyli na wygraną.”

ŁKS stracił piłkarza i pieniądze

ŁKS stracił piłkarza, bo w następnym ligowym spotkaniu za czerwoną kartkę będzie pauzował Ricardinho. W sobotnim meczu z Górnikiem Polkowice będzie musiał uważać Jakub Tosik, który został upomniany żółtym kartonikiem za faul taktyczny. Również Maciej Dąbrowski jest na cenzurowanym i następna kartka będzie skutkowała zawieszeniem.

Reklama

W artykule 57. regulaminu dyscypliny PZPN czytamy: ” Jeżeli co najmniej 5 zawodników jednej drużyny otrzyma ostrzeżenie (żółtą kartkę) lub wykluczenie (czerwona kartka) w jednym meczu, klub ukaranych zawodników podlega karze pieniężnej.” W derbach żółtymi kartkami ukarani zostali: Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Ricardinho, Jakub Tosik i Maciej Wolski, co będzie kosztować ŁKS 500 zł.

Podobną karę finansową miał Widzew, którego piłkarze otrzymali pięć żółtych kartek podczas spotkania z Koroną Kielce.

Reklama

Uraz kapitan ŁKS-u nie był groźny

Maksymilian Rozwandowicz był jednym z lepszych piłkarzy ŁKS-u w meczu derbowym, ale w 72. minucie spotkania opuścił boisko z powodu kontuzji. Marek Dziuba po meczu powiedział: „Jeden z lepszych meczów rozegrał Rozwandowicz. Nie chce mi się wierzyć, że jego kontuzja wynikała z braku siły, coś musiało się tam stać, ale jego strata też kosztowała ŁKS sporo.”

Reklama

Na szczęście dla łódzkiego klubu kontuzja nie okazała się groźna. Kibu Vicuna we wtorek uspokajał: – Maks trenował dzisiaj normalnie i będzie do naszej dyspozycji, więc jest to dobra wiadomość. Oprócz kapitana ŁKS-u do zdrowia wraca Mieszko Lorenc, który ma być w kadrze na mecz z Zagłębiem Lubin w 1/16 Pucharu Polski (w środę o godz. 20:30). Oprócz niego szansę na grę dostaną Ricardinho, Samuel Corral, Javi Moreno i kilku innych zawodników, którzy potrzebują złapać rytm meczowy.

Piłka nożna

derby ŁodziŁKS Łódź

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Reklama