Grot Anilana Łódź górą w derbach regionu

Czas < 1 min czytania

Piłka ręczna / fot. Pixabay

Piłkarze ręczni Grot Anilany Łódź pewnie wygrali na wyjeździe z KKS Włókniarzem Konstantynów Łódzki i umocnili się na pierwszym miejscu grupy C pierwszej ligi regionalnej.

Zespół Adama Jędraszczyka nie miał problemów z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli rozgrywek. Łodzianie szybko przejęli kontrolę nad rozgrywanym w Konstantynowie Łódzkim meczu i po 17 minutach prowadzili 9:3, a na przerwę schodzili przy wyniku 16:9. W drugiej części spotkania wynik został niemal podwojony i Grot Anilana wygrała zdecydowanie z KKS Włókniarzem 30:16.

Kolejny junior Anilany z debiutem

Najwięcej bramek dla gości rzucił w czwartek Marcel Kamiński (6). Liderem gospodarzy był z kolei Mateusz Wasiak (8). Ważnym wydarzeniem tego spotkania był debiut w pierwszej drużynie juniora Grot Anilany Miłosza Bieleckiego, który w swoim premierowym występie ligowym zanotował 3 trafienia.

Lider nie zwalnia tempa

Po 12 meczach ligowych zespół z Łodzi prowadzi w tabeli grupy C regionalnej pierwszej ligi z 33 punktami na koncie. Drugi AZS UW Warszawa ma 4 oczka mniej i jedno spotkanie rozegrane więcej, a trzeci jest SCKS Jurand Ciechanów (28 pkt., w 12 występach). Pierwszy raz w tym roku przed własną publicznością Grot Anilana zagra w drugi weekend marca z aktualnym wiceliderem rozgrywek, czyli wspomnianym AZS UW.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – Grot Anilana Łódź 16:30 (9:16)

Skład Grot Anilany Łódź: Eryk Pisarkiewicz (B), Tomasz Sikora (B) – Marcel Kamiński, Konrad Czech, Szymon Krajewski, Damian Wawrzyniak, Dawid Trzeciak, Dawid Jakubiec, Filip Węgliński, Kamil Katusza, Patryk Bara, Tomasz Wojciechowski, Adrian Kucharski, Miłosz Bielecki, Kacper Palutkiewicz, Bartosz Pawlak.