Reklama
Reklama
Reklama

Akademia Dobroci ŁS już pomaga. I może liczyć na wspaniałych przyjaciół

Czas 3 min czytania
Akademia Dobroci ŁS już pomaga. I może liczyć na wspaniałych przyjaciół

Akademia Dobroci Łódzkiego Sportu już pomaga

W czwartek zainaugurowała swoją działalność Akademia Dobroci ŁS - projekt serwisu Łódzki Sport, mający na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, promując przy tym zdrowy i aktywny tryb życia.

Celem działań Akademii Dobroci ŁS jest pomaganie znajdującym się w potrzebie ludziom, w tym zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Dlatego pierwsze działania projektu ukierunkowane zostały na najmłodszych przybyszów z Ukrainy. W czwartek 19 maja w ramach inauguracji projektu, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Łódź Ratunkowa i dzięki wsparciu firm TME i Pelion S.A., przedstawiciele organizacji zaangażowanych w akcję odwiedzili jej pierwszych beneficjentów. Były nimi ukraińskie rodziny, które przebywają w Łodzi pod opieką wspomnianych Łodzi Ratunkowej i Pelionu.

Reklama

Darczyńcy przygotowali dla ukraińskich dzieci obfite paczki, w których znajdował się sprzęt sportowy (piłki i plecaki), a także między innymi przybory szkolne. – Wiemy, że rodziny, które odwiedziliśmy, mogą liczyć na niezbędne wsparcie wielu ludzi dobrej woli, dlatego przygotowaliśmy prezenty, które – mam nadzieję – pomogą ich najmłodszym członkom oderwać się od tej trudnej rzeczywistości i pozwolą spędzać czas wyczekiwania na lepsze jutro w sposób aktywny i przyjemny – wyjaśnia Marcin Olczyk z Łódzkiego Sportu.

– Jako Łódź Ratunkowa od momentu wybuchu wojny koncentrujemy się przede wszystkim na niesieniu pomocy osobom, które z dnia na dzień musiały opuścić swoje domy. Ta akcja, w ramach współpracy z Łódzkim Sportem, była wyjątkowa, bo pozwoliła wyjść poza pewne ramy
i skupiała się na sprawieniu radości najmłodszym, którzy muszą się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Sądząc po reakcjach dzieci – niespodzianka udała się w 100% – podkreśla Marta Przywara, radna Rady Miejskiej w Łodzi działająca w Stowarzyszeniu Łódź Ratunkowa.

Reklama

Ważnym uzupełnieniem prezentów były przekazane za pośrednictwem firmy Pelion origami i laurki z życzeniami pokoju i słowami wsparcia dla dzieci z Ukrainy przygotowane przez ich rówieśników z USA. – To wyraz wsparcia i solidarności ze strony Direct Relief, jednej z największych amerykańskich organizacji charytatywnych, która dostarcza pomoc dla Ukrainy i zadbała o to, aby prace przygotowane przez dzieci z Santa Barbara trafiły do naszego punktu. Cieszymy się, że we współpracy z partnerami wspólnie mogliśmy sprawić, że na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech. Spółki Pelion, z myślą o potrzebujących z Ukrainy, cały czas świadczą wielokanałową pomoc: lekarską, psychologiczną, finansową i rzeczową – mówi Olga Rosłonek z Pelion S.A..

– TME chętnie angażuje się we wsparcie lokalnych inicjatyw. Od lat pomagamy młodym, łódzkim talentom rozwijać swoją pasję i sięgać po kolejne sportowe trofea. Jako firma mocno zaangażowaliśmy się także w działania pomocowe związane z wybuchem wojny w Ukrainie. Właśnie dlatego, z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do współtworzenia tak fantastycznej inicjatywy, jaką jest Akademia Dobroci ŁS – przyznaje Rafał Eslinger reprezentujący na czwartkowym spotkaniu firmę TME.

W paczkach dla najmłodszych znalazły się również upominki od klubów sportowych, m.in. od UKS-u NOWA Łódź, ŁKS-u Łódź i Widzewa Łódź. Po reakcjach obdarowanych widać było, że niezwykła mieszanka różnorodnych darów przypadła im do gustu. Pierwszy z prezentu skorzystał najmłodszy uczestnik spotkania, 2-letni Timofij, który błyskawicznie założył plecak Psiego Patrolu i nie rozstawał się z nim do końca wizyty.

Reklama
Akademia Dobroci ŁS pomaga dzieciom z Ukrainy

Akademia Dobroci ŁS zamierza w przyszłości docierać do kolejnych grup potrzebujących, pomagając im w najważniejszych kwestiach, ale też wspierając ich rozwój fizyczny i zdrowy tryb życia. Misja ta jest zgoda z filozofią serwisu Łódzki Sport, który oprócz dostarczania najświeższych informacji z aren sportowych i zakamarków klubowych gabinetów, promuje również sport amatorski i masowy, zachęcając wszystkich do aktywności fizycznej.

Dziękujemy za udział w pierwszej odsłonie projektu Stowarzyszeniu Łódź Ratunkowa i firmom Pelion oraz TME, które wspólnie dały dużo radości tym, którzy w ostatnim czasie mają jej zdecydowanie najmniej. Mamy pewność, że z takimi przyjaciółmi będziemy w stanie dostarczyć kolejne pokłady dobra wielu potrzebującym!

Reklama

Inne sporty

Akademia Dobroci ŁSŁódzki Sportpomoc charytatywna

Dodaj komentarz

Reklama