Reklama
Reklama

Akademia Widzewa: Ważne zwycięstwa i… spory niedosyt

Czas 2 min czytania
Akademia Widzewa: Ważne zwycięstwa i… spory niedosyt

Akademia Widzewa / Fot. Martyna Kowalska, widzew.com

Coraz pewniej w IV lidze czują się rezerwy Widzewa, a komplet zwycięstw zanotowały drużyny z bloku C widzewskiej Akademii. Nie obyło się jednak bez zaskakujących strat punktów.

Reklama

5-2-2 to weekendowy bilans zespołów Akademii Widzewa. Jak poradziły sobie poszczególne drużyny młodzieżowe czerwono-biało-czerwonych?

IV Liga

Reklama

16.10.2021 r., Orzeł Nieborów – Widzew II Łódź 0:2

Drugi zespół Widzewa coraz lepiej radzi sobie w IV lidze. Beniaminek rozgrywek w sobotę zanotował kolejne pewne zwycięstwo (po golach Daniela Chwałowskiego i Adama Dębińskiego), i choć w tabeli zajmuje szóste miejsce, to warto zauważyć, że zdobył tyle samo punktów, co trzecia w stawce Omega Kleszczów. Widzew II jest też najskuteczniejszą drużyną ligi, ex aequo z liderem – Wartą Sieradz  (TABELA ROZGRYWEK).

Reklama

U19: Pierwsza liga wojewódzka (junior A1)

Reklama

16.10.2021 r., AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 3:3

Bardzo ciekawie w miniony weekend było w lidze wojewódzkiej juniorów. Dotychczasowy lider PGE GKS Bełchatów (wyprzedał Widzew lepszym bilansem bramek) przegrał aż 0:4 z ŁKS-em Łódź. Z takiej okazji widzewiacy skorzystali tylko połowicznie, ponieważ zremisowali w tym czasie 3:3 z AKS-em SMS-em Łódź. Punkt dał im pozycję samodzielnego lidera, ale na pewno pozostaje niedosyt, bo przed zbliżającym się rewanżem z bełchatowianami na wyjeździe (30.10.) była szansa zbudować większą przewagę nad najgroźniejszym rywalem (WIĘCEJ).

U17: Centralna Liga Juniorów (junior młodszy B1)

Reklama

16.10.2021 r., Widzew Łódź – UKS SMS Łódź 3:3

Remis 3:3 Widzew Łódź zanotował także, grając również z drużyną SMS-u Łódź (ale UKS, a nie AKS), na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Po 9 z 14 kolejek czerwono-biało-czerwoni mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Każdy punkt jest więc na wagę złota (WIĘCEJ).

U16: Pierwsza liga wojewódzka (junior młodszy B2)

Reklama

16.10.2021 r., AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 1:0

Kolejny nieudany weekend mają za sobą juniorzy młodsi Widzewa, którzy po zeszłotygodniowej porażce ze Sport Perfectem Łódź tym razem musieli uznać wyższość AKS-u SMS-u Łódź, przez co zadomowili się w dolnej części tabeli. (WIĘCEJ).

U15: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C1)

Reklama

16.10.2021 r., AKS SMS II Łódź – Widzew Łódź 3:1

Pierwszej porażki w sezonie doznał Widzew Łódź U15. To może skomplikować jego sytuację w tabeli, ponieważ łodzianie mają tylko jeden punkt przewagi na MGUKS Pogonią Zduńska Wola, która do rozegrania ma jeszcze zaległy mecz (WIĘCEJ).

U14: Pierwsza liga wojewódzka (trampkarz C2)

Reklama

16.10.2021 r., Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 10:2

Takich problemów, jak rok starsi koledzy, nie powinien mieć Widzew U14, który rozbił rówieśników z Tomaszowa Mazowieckiego i prowadzi w tabeli z czterema punktami przewagi nad PSV Łódź na cztery kolejki przed końcem rozgrywek (WIĘCEJ).

U14: Druga liga wojewódzka (trampkarz C2)

16.10.2021 r., Widzew II Łódź – SAP Andrespolia Wiśniowa Góra 6:3

Druga drużyna trampkarzy młodszych Widzewa pozostaje bezkompromisowa. Pokonując SAP Andrespolię zapisała na swoim koncie piąte zwycięstwo w sezonie i z taką samą liczbą porażek zajmuje czwarte miejsce w tabeli (WIĘCEJ).

U13: Pierwsza liga wojewódzka (młodzik D1)

16.10.2021 r., Widzew Łódź – SAP Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0

Pierwszy zespół U13 Widzewa wygrał trzeci mecz w sezonie, umacniając się w środkowej strefie tabeli (WIĘCEJ).

U13: Łódź, grupa 3 (młodzik D1)

16.10.2021 r., Widzew II Łódź – Metalowiec II Łódź 4:1

W grupie trzeciej łódzkiej ligi U13 na szczycie tabeli jest bardzo ciasno. Remis Akademii Piłkarskiej 81 wykorzystały Łódzka Akademia Futbolu II i Widzew II Łódź, które dzięki swoim zwycięstwom wysunęły się na dwa pierwsze miejsca w stawce. Liderem jest ŁAF II z dwoma oczkami przewagi nad widzewiakami i 81-ką. Ale odpowiednio 5 i 3 punkty do wspomnianej czołówki traci TMRF Widzew, który rozegrał, jak dotąd, dwa mecze mniej (WIĘCEJ).

Piłka nożna

Akademia WidzewaPiłka młodzieżowapiłka nożnaWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama