Reklama
Reklama
Reklama

Aktywna majówka w Łodzi. Wodne przystanie otwarte

Czas < 1 min czytania
Aktywna majówka w Łodzi. Wodne przystanie otwarte

Sezon kajakarski w Łodzi czas zacząć (fot. www.lodz.pl)

Łódzkie przystanie wodne będą otwarte dla mieszkańców już od soboty 30 kwietnia. Miłośnicy kajakowania, czy rowerów wodnych mogą korzystać z wodnych atrakcji na Młynku, Stawach Jana, czy Arturówku. W tym ostatnim miejscu zaplanowana jest także duża majówkowa impreza.

Dla łodzian dostępne są kajaki, łodzie canou, a także rowery wodne. Dużym zainteresowaniem w poprzednim roku cieszyły się te w kształcie flamingów, które dotarły na łódzki Młynek aż ze słonecznej Hiszpanii. Stado 3 flamingów powiększyło się w tym roku o kolejne 2, które będą dostępne na Stawach Jana. Przez cały letni sezon flamingi na Stawach Jana będą wypożyczane bezpłatnie. 

Reklama

Koszt wypożyczenia rowerów na pozostałych obiektach wynosi 20 zł za każdą rozpoczętą godzinę, a w czasie majówki od 30 kwietnia do 3 maja będzie można z nich korzystać od godziny 9:00 do 20:00. Po majówce przystanie i sprzęt będą czynne podczas weekendów w godzinach 9:00 – 20:00, natomiast od 27 czerwca do 2 września także w dni powszednie w godzinach 12:00 – 19:00.

CZYTAJ TAKŻE >>> Gortat Team vs Wojsko Polskie. Wielkie gwiazdy zagrają w Łodzi!

Reklama

Majówkowa impreza w Arturówku

Sobota 30 kwietnia i niedziela 1 maja zapowiada się bardzo atrakcyjnie w łódzkim Arturówku.

Będzie bardzo aktywnie, bo na te dni przygotowano warsztaty nordic walking, gry rekreacyjne takie jak badminton czy strzelanie z łuku, a także warsztaty sztuk walki. Dla najmłodszych będzie także strefa młodego piłkarza oraz dmuchańce.

Dodatkowo będzie można skorzystać także z porad fizjoterapeutycznych, zmierzyć ciśnienie krwi i porozmawiać z dietetykiem. Funkcjonariusze policji udzielą porad na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a straż pożarna zaprezentuje wozy strażackie. Na miłośników zwierząt będą czekali strażnicy z łódzkiego Animal Patrolu, a także z sekcji konnej Straży Miejskiej. Będzie można oznakować rower. 

1 maja stowarzyszenie Signum Polonicum podzieli się swoją wiedzą na temat białej broni, fechtunku i dawnych strojów, a Wodna Drużyna Harcerska przygotowała ćwiczenia żeglarskie, bieg terenoznawczy oraz zawody drużynowe.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Przygotowanie mięśni i regeneracja kluczem do sukcesu

AktywnośćInne sporty

Sporty amatorskie i rekreacja

Dodaj komentarz

Reklama