Reklama
Reklama

Andrzej Kasprzak nowym trenerem w Widzewie

Czas < 1 min czytania
Andrzej Kasprzak nowym trenerem w Widzewie

Andrzej Kasprzak, Widzew/widzew.com fot. Marcin Bryja

O przygotowanie fizyczne piłkarzy Widzewa dbać będzie trener Andrzej Kasprzak.

Reklama

Po zakończeniu sezonu z Widzewa odszedł Kamil Migdał, który przez ostatnie sezony odpowiedzialny był za przygotowanie fizyczne widzewiaków. Przez ostatnie tygodnie w sztabie brakowało trenera, który zajmowałby się tym w sztabie. Ale w końcu znaleziono fachowca. To Andrzej Kasprzak.

Przez niemal całą karierę Kasprzak związany był z Lechem Poznań. Pracował tam z rezerwami Lecha, a potem z pierwszą drużyną – przez 9 lat. Współpracował z trenerami Mariuszem Rumakiem, Dariuszem Żurawiem, Nenadą Bjelicą, Maciejem Skorżą, Janem Urbanem i Adamem Nawałką. Przez pewien czas był też w sztabie reprezentacji Polski do lat 21, gdy ta przygotowywała się do finałów mistrzostw Europy rozegranych w Polsce.

Reklama

Teraz Kasprzak zaczyna pracę przy al. Piłsudskiego 138. – Andrzej Kasprzak to trener przygotowania motorycznego z dużym doświadczeniem zdobywanym zarówno na poziomie ekstraklasy, jak i w pracy z młodzieżową reprezentacją Polski. Po odejściu z Lecha miał inne propozycje zawodowe, także z klubów ekstraklasy, ale byliśmy konkretni, przedstawiliśmy trenerowi plan dalszego rozwoju drużyny i dziś już oficjalnie dołącza do sztabu Janusza Niedźwiedzia – powiedział Łukasz Stupka, dyrektor sportowy Widzewa.

Andrzej Kasprzak w Widzewie

– Moje rozmowy z Widzewem trochę trwały, ale ostatecznie najpierw pojechałem z zespołem na obóz, przyjrzałem się zawodnikom i metodom pracy, odbyłem rozmowy m.in. z trenerem Januszem Niedźwiedziem i udało nam się dojść do porozumienia – powiedział trener Andrzej Kasprzak tuż po podpisaniu umowy. – W najbliższym czasie głównym moim celem wraz ze sztabem medycznym będzie doprowadzenie kontuzjowanych zawodników do zdrowia, a w dalszej perspektywie – takie przygotowanie zespołu, aby był w stanie włączyć się w awans do ekstraklasy. W całej swojej dotychczasowej pracy mierzyłem się z presją wyniku, czy to w lidze, czy w Pucharze Polski i europejskich pucharach, ale wysokie oczekiwania to coś, co motywuje do jeszcze cięższej pracy.

Reklama

Piłka nożna

Andrzej KasprzakWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama