Reklama
Reklama

Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Czas < 1 min czytania
Bartosz Filipiak żegna się z PGE Skrą Bełchatów

Bartosz Filipiak, PGE Skra Bełchatów

Bartosz Filipiak, dotychczasowy atakujący PGE Skry, żegna się z klubem i od nowego sezonu nie będzie reprezentował barw bełchatowskiej drużyny.

Reklama

27-letni siatkarz dołączył do zespołu PGE Skry przed sezonem 2020/2021 po znakomitych występach w Treflu Gdańsk. Przypomnijmy, że Filipiak w klubie z Trójmiasta został najlepszym punktującym PlusLigi, dlatego oczekiwania wobec atakującego w Bełchatowie były bardzo duże.

W minionym sezonie Filipiak uzupełniał się z drugim z atakujących, czyli Dusanem Petkoviciem. Łącznie zagrał w 25 meczach PlusLigi, w których zdobył 177 punktów (średnio 46% skuteczności). Na swoim koncie zanotował też 23 punktowe zagrywki. Filipiak zanotował też kilka występów w Lidze Mistrzów.

Reklama

Ostatecznie zarząd PGE Skry po rozmowach zawodników stwierdził, że atakujący nie zostanie w Bełchatowie na kolejny sezon PlusLigi, dlatego Filipiak żegna się z klubem po jednym sezonie.

– Dziękujemy Bartkowi za występy w naszym klubie i mam nadzieję, że w PGE Skrze sporo się nauczył. Szkoda, że splot niesprzyjających okoliczności spowodował, że nie mógł pokazać pełni swoich możliwości ze względu na dwie kontuzje w trakcie sezonu. Dlatego życzę mu przede wszystkim zdrowia i powodzenia w dalszej karierze siatkarskiej, bo ma ogromny potencjał – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

– W PGE Skrze spędziłem tylko rok, ale cieszę się, że miałem okazję gry w takim klubie. A teraz czekają mnie kolejne wyzwania sportowe. PGE Skrze życzę jeszcze wielu sukcesów i mam nadzieję, że spotkamy się na siatkarskich parkietach – mówi Filipiak. Według nieoficjalnych informacji zawodnik będzie grał w LUK Politechnice Lublin. Z bełchatowskim klubem pożegnał się też inny atakujący Duszan Petković, który przenosi się do Vervy Warszawa.

Reklama

Przypomnijmy, że nowym atakującym PGE Skry został Aleksandar Atanasijević. Nazwisko drugiego z siatkarzy na tej pozycji klub ogłosi już wkrótce. Będzie to zapewne młody Przemysław Kupka, ostatnio wypożyczony do pierwszoligowego KPS-u Siedlce.

Siatkówka

PGE Skra BełchatówPlusLiga

Dodaj komentarz

Reklama