Reklama
Reklama
Reklama

Błażej Krzyształowicz zostaje w Grot Budowlanych

Czas < 1 min czytania
Błażej Krzyształowicz zostaje w Grot Budowlanych

Błażej Krzyształowicz 2019-04-29 ŁKS Commercecon - Grot Budowlani Łódź (fot. Marian Zubrzycki)

Zgodnie z zapowiedziami prezesa klubu, Marcina Chudzika, w sztabie trenerskim nie nastąpiły zbyt duże roszady. Jedyną zmianą jest to, że Macieja Biernata nie zobaczymy już przy stoliku statystyka. 

Reklama

W najbliższym sezonie zasiądzie on na ławce trenerskiej pełniąc rolę drugiego trenera/analityka. Miejsce Maćka zastąpi Julian Lavrin. Statystyk, który dotychczas pracował w pierwszoligowym klubie Enea Energetyk Poznań.

Julian Lavrin pochodzi z Poznania, swoją przygodę z siatkówką rozpoczął od występowania na boisku. Trenując pod okiem Dominika Hajduka reprezentował Eneę Energetyk Poznań w kategorii młodzik i kadet. Następnie był zawodnikiem Trefla Gdańsk. Ostatni sezon spędził w roli statystyka, w pierwszoligowym zespole żeńskim Enei Energetyka Poznań.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że dostałem szansę pracować w najwyżej lidze żeńskiej w Polsce. Dołączenie do zespołu Grot Budowlanych Łódź, to dla mnie wielki zaszczyt. Jest to utytułowany klub, z doświadczonym sztabem, przy którym będę mógł rozwijać się jako statystyk – powiedział Julian Lavrin.

W ostatnich tygodniach dużo mówiło się o ewentualnej zmianie na stanowisku pierwszego trenera. Ostatecznie jednak Błażej Krzyształowicz zostanie szkoleniowcem Grot Budowlanych. 

– Doszliśmy do porozumienia z prezesem, dlatego zdecydowałem się zostać. Będzie to mój ósmy sezon w barwach Grot Budowlanych Łódź. Poświecimy jeszcze więcej naszej pracy żeby osiągnąć lepszy wynik niż ten z poprzedniego sezonu, który przerwała pandemia. Mamy młody zespół, który ma przed sobą dużą perspektywę rozwoju. Przy tak zbudowanej drużynie można spędzić jeszcze więcej czasu na treningach. Będziemy mieli również większy sztab trenerski, a to zawsze plus – w meczach i treningach. Pomoc i zaangażowanie większej liczby ludzi przekłada sie na lepszą obserwację tego, co można poprawić – powiedział trener Grot Budowlanych Łódź, Błażej Krzyształowicz.

Reklama

Sztab trenerski Grot Budowlanych Łódź na sezon 2020/2021:
Pierwszy trener – Błażej Krzyształowicz
Drugi trener – Adam Czekaj
Drugi trener/analityk – Maciej Biernat
Statystyk – Julian Lavrin
Trener przygotowania motorycznego – Tomasz Grodecki
Fizjoterapeuta – Rafał Abramczyk

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama