Reklama
Reklama
Reklama

Prezes potwierdza. ŁKS Commercecon zagra w Lidze Mistrzyń

Czas < 1 min czytania
Prezes potwierdza. ŁKS Commercecon zagra w Lidze Mistrzyń

ŁKS Commercecon - Pałac Bydgoszcz 2020-02-02 (fot. Marian Zubrzycki)

ŁKS Commercecon zagra wystąpi w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. To skutek decyzji Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV), która postanowiła wyciągnąć rękę do takich klubów jak ŁKS Commercecon Łódź i podjęła decyzję, że każda z narodowych federacji otrzyma dodatkowe miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Reklama

Brązowe medalistki ostatniego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet są pierwsze na liście rezerwowej drużyn, które mogą skorzystać ze wspomnianego dodatkowego miejsca w Lidze Mistrzyń. Jak zapowiada prezes klubu, łodzianki przystąpią do tych elitarnych międzynarodowych rozgrywek.

– Spełniamy wszystkie warunki, także te sportowe i organizacyjne. Mamy świetnych kibiców, którymi w poprzednich latach zachwycali się obserwatorzy z innych krajów i mocny zespół, który nie będzie musiał wstydzić się swoich występów w elicie – mówi prezes ŁKS Hubert Hoffman na łamach Przeglądu Sportowego.

Reklama

Łodzianki wystąpiły w dwóch ostatnich edycjach Champions League, ale nie wyszły z grupy. W poprzednim sezonie wygrały jednak trzy mecze i do końca miały szanse na awans. Teraz będą musiały uczestniczyć w eliminacjach. 

Te mają się rozpocząć 22 września, natomiast faza grupowa ma wystartować 10 listopada. 

1 maja 2021 roku w Berlinie odbędą się jednodniowe finały kobiet i mężczyzn określane przez CEV mianem Super Finals.

Reklama

fot. Marian Zubrzycki
źródło: Przegląd Sportowy

Siatkówka

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama