Reklama
Reklama
Reklama

Były piłkarz akademii RB Lipsk w kręgu zainteresowań ŁKS-u i Widzewa?

Czas < 1 min czytania
Były piłkarz akademii RB Lipsk w kręgu zainteresowań ŁKS-u i Widzewa?

Drużyna Widzewa fot. Marian Zubrzycki

Już wkrótce w Łodzi może pojawić się młody lewy obrońca. Jak informuje wrocławski „Super Express” zarówno ŁKS, jak i Widzew zabiegają o pozyskanie 19-letniego Mateusza Maćkowiaka ze Śląska Wrocław.

Reklama

Mateusz Maćkowiak rozpoczął swoją piłkarską przygodę w Poznaniu. Po kilku latach spędzonych w akademiach Warty Poznań, a później Pogoni Szczecin przeszedł za 70 000 euro do RB Lipsk. W stolicy Saksonii spędził dwa i pół roku, występując w zespołach młodzieżowych. Niejednokrotnie miał jednak także okazję trenować z pierwszym zespołem Die Roten Bullen. Maćkowiak dość szybko zapracował sobie na reputację sporego talentu i w wieku piętnastu lat otrzymał pierwsze powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Zimą ubiegłego roku lewy obrońca dołączył do Śląska Wrocław. W ekipie WKS-u miał jednak problemy z regularną grą. Jego sytuację dodatkowo pogarszały problemy zdrowotne. Głównie z uwagi na nie w rundzie jesiennej trwającego sezonu udało mu się wystąpić jedynie w pięciu meczach drugoligowej ekipy rezerw Śląska.

Reklama

W tej sytuacji we Wrocławiu uznano, że w odbudowaniu formy piłkarzowi mogłyby pomóc tymczasowe przenosiny do innego klubu i zmiana środowiska. Według informacji dziennikarzy wrocławskiego „Super Expressu” zainteresowanie Maćkowiakiem wyraziły ŁKS, Widzew oraz Odra Opole. Niezależnie od kierunku, jaki obrałby 19-latek w grę miałoby wchodzić wypożyczenie obowiązujące do końca sezonu 2020/2021.

fot. Marian Zubrzycki

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama