Reklama
Reklama
Reklama

Co odznacza „nadzór” przy licencji Widzewa?

Czas < 1 min czytania
Co odznacza „nadzór” przy licencji Widzewa?

Stadion Widzewa

Widzew otrzymał licencję na grę w PKO Ekstraklasie z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Co to oznacza?
Reklama

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej zdecydowała w środę o przyznaniu lub nie zgody na udział w rozgrywkach PKO Ekstraklasy klubów Fortuna 1. Ligi, które starają się o awans do niej, bądź już – jak Miedź Legnica – awansowały. Licencję dostały Widzew, Arka Gdynia. Korona Kielce, GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Odra Opole i Sandecja Nowy Sącz. Nie dostał jej ŁKS.

Reklama

Wszystkie kluby otrzymały licencje z nadzorem finansowym, z kolei niektóre także z infrastrukturalnym, np. Odra i Sandecja grać będą na stadionach zastępczych – w Lubinie i Sosnowcu. Oczywiście wszystko to pod warunkiem awansu.

Szefowie Widzewa alarmowali niedawno, że klub może nie dostać licencji z powodu stadionu, który nie spełnia norm, ale tak się nie stało. Trzeba tylko zrobić kilka poprawek, np. powiększyć ławki rezerwowych. MAKiS, czyli operator stadionu, zobowiązał się tym zająć. Nie ma za to mowy o grodzeniu całego stadionu. Nie powinno więc być żadnych problemów.

Reklama

Widzew na swojej stronie potwierdził to: „Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej. W ramach nadzoru infrastrukturalnego Klub został zobowiązany do dostarczenia pomiarów natężenia światła na zasilaniu awaryjnym, zgodnie z kryterium I.58, oraz dostosowania ławek rezerwowych do szesnastu miejsc siedzących, zgodnie z kryterium I.24 Podręcznika Licencyjnego PZPN, w terminie do 30 czerwca 2022 roku”.

Reklama

Piłka nożna

Widzew Łódź

Komentowanie zablokowane

Reklama