Reklama
Reklama
Reklama

FIFA 23 i koniec! Ostatnia szansa Widzewa i ŁKS-u, by zaistnieć w kultowej grze

Czas < 1 min czytania
FIFA 23 i koniec! Ostatnia szansa Widzewa i ŁKS-u, by zaistnieć w kultowej grze
FIFA 23, która zostanie wydana latem tego roku, będzie ostatnią edycją gry pod taką nazwą. Od przyszłego roku rozpocznie się "nowa era". Zmieni się nazwa – na EA SPORTS FC. To oznacza, że przed Widzewem i ŁKS-em ostatnia szansa na to, by pojawić się w kultowej grze przed wielkimi zmianami.

FIFA 23 będzie ostatnią

Wielu kibiców nie wyobrażało sobie czegoś takiego, ale krążące od pewnego czasu plotki potwierdziły się – seria FIFA oficjalnie zmieni nazwę na EA Sports FC.

Reklama

Przypomnijmy, że pierwszą grą z serii była FIFA 94, wydana pod nazwą „FIFA International Soccer”. Rok później była „FIFA Soccer 95”, a potem co roku kolejne edycje gry stały się wręcz fenomenem kulturowym. Wszystko jednak kiedyś się kończy. EA Sports zapowiedziała już, że FIFA 23 będzie ostatnią grą z serii.

„Nasza nowa niezależna platforma przyniesie nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to, co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany” – czytamy w oficjalnym komunikacie od Electronic Arts.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Zarząd Widzewa pochwalił się swoją pracą

Czy Widzew i ŁKS pojawią się w grze FIFA 23?

To zależy od tego czy awansują do PKO Ekstraklasy. W grze dostępna jest bowiem tylko najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, czyli PKO Ekstraklasa, a wraz z nią 18 występujących w niej klubów. Dla kibiców obu zespołów oraz fanów FIFY byłaby to nie lada gratka.

Przypomnijmy, że ostatnią wersją gry, w której znalazł się ŁKS, była FIFA 20. Widzew na powrót do gry FIFA czeka dużo dłużej, bo ostatni raz wystąpił w FIFIE 14, a w jego składzie można było znaleźć takich piłkarzy jak: Yani Urdinov, Patryk Mikita, Mateusz Cetnarski czy, najlepszy w wirtualnym zespole zespole, Alex Bruno.

CZYTAJ TAKŻE >>> Zarząd Widzewa pochwalił się swoją pracą

Reklama

Piłka nożna

ŁKS ŁódźWidzew Łódź

Dodaj komentarz

Reklama