Reklama
Reklama

ŁKS odwoła się od decyzji PZPN. Dostanie licencję?

Czas < 1 min czytania
ŁKS odwoła się od decyzji PZPN. Dostanie licencję?

fot. ŁKS Łódź

Szefowie ŁKS-u nie zgadzają się z decyzją PZPN.

ŁKS nie dostał licencji na grę w ekstraklasie, ale szefowie łódzkiego klubu postanowili odwołać się od decyzji. Jak czytamy w oświadczeniu klubu z al. Unii:

Reklama

„Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Po analizie wniosków wraz z załącznikami, Komisja podjęła decyzję o nie przyznaniu licencji na grę w ekstraklasie klubowi ŁKS Łódź.

W związku z tym ŁKS Łódź postanowił się odwołać od powyższej decyzji do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, na co zgodnie w regulaminem ma pięć dni od doręczenia decyzji.

Reklama

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz wniosek licencyjny w tym roku ma kilka słabszych punktów. Dlatego już w międzyczasie mocno pracowaliśmy nad tym, aby wyeliminować ewentualne zastrzeżenia ze strony Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Większość z nich dotyczy faktu, iż nie zostało zakończone badanie sprawozdań finansowych przez biegłego rewidenta. Proces ten jest na ukończeniu i dlatego jesteśmy przekonani, że w procesie odwoławczym nasz wniosek zostanie zaakceptowany i od strony formalnej nie będzie żadnych przeciwwskazań, aby ŁKS mógł w przyszłym sezonie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Jarosław Olszowy, prokurent ŁKS Łódź S.A.”

Olszowy nie wspomniał o kryteriach F.03 i F.04, które mówią o niespłaconych zaległościach transferowych, oraz nieuregulowanych należności w Urzędzie Skarbowym i ZUSie, ale szefowie łódzkiego klubu w lutym tego roku zapewniali, że zobowiązania wobec klubów piłkarzy ŁKS-u zostaną niebawem uregulowane.

Reklama

Czytaj też: „ŁKS nie dostał licencji na grę w ekstraklasie”

Reklama

Piłka nożna

ŁKS Łódź

Dodaj komentarz

Reklama