Reklama
Reklama
Reklama

Czas na fazę play-off. Legionovia na drodze Grot Budowlanych

Czas < 1 min czytania
Czas na fazę play-off. Legionovia na drodze Grot Budowlanych

LODZ. 20.03.2022 SIATKOWKA KOBIET. TAURON LIGA. GROT BUDOWLANI LODZ - UNI OPOLE N/Z ANA CLEGER, PAULINA DAMASKE, MACIEJ BIERNAT, MONIKA FEDUSIO, MARTYNA LAZOWSKA, WERONIKA CENTKA FOT. MARIAN ZUBRZYCKI

Sezon TauronLigi wkracza w decydującą fazę. W pierwszych dniach kwietnia osiem najlepszych zespołów rundy zasadniczej rozpocznie walkę w fazie play-off. Wśród nich Grot Budowlani Łódź.

Reklama

Legionovia na drodze Grot Budowlanych w ćwierćfinale TauronLigi

Grot Budowlani Łódź zakończyli fazę zasadniczą TauronLigi na piątym miejscu. To oznacza, że pierwszym rywalem siatkarek trenera Macieja Biernata w play-offach będzie IŁ Capital Legionovia Legionowo, czyli zespół, który w pierwszej części sezonu uplasował się na czwartej pozycji.

W pierwszej części sezonu TauronLigi Grot Budowlani Łódź mierzyli się z IŁ Capital Legionovią dwukrotnie. Najpierw, 17 października 2021 r. w ramach 4. kolejki TauronLigi, łodzianki pewnie pokonały swoje rywalki 3:0. Natomiast o zwycięzcy spotkania rewanżowego, w 15. kolejce TauronLigi, rozgrywanego w Legionowie, musiał zadecydować tie-break, a górą okazały się legionowianki.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE >>> Grot Budowlani przegrali w półfinale Pucharu Polski

Teraz do rywalizacji pomiędzy Legionovią a Budowlanymi dojdzie w fazie play-off. Tutaj margines błędu jest minimalny, bowiem do półfinału rozgrywek awansuje zespół, który jako pierwszy wygra dwa mecze.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w IŁ Capital Arenie, 3 kwietnia o godzinie 20:30, natomiast mecz nr 2 jest zaplanowany na 10 kwietnia w łódzkiej Sport Arenie. Ewentualne trzecie spotkanie ponownie zostanie rozegrane w Legionowie.

IŁ Capital Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź
Niedziela, 3 kwietnia 2022, godz. 20:30

Reklama

Siatkówka

Grot Budowlani Łódź

Dodaj komentarz

Reklama